Nowe ścieżki spacerowe na Osiedlu Staszica dzięki Budżetowi Obywatelskiemu
Osiedle Staszica wzbogaciło się o nową ścieżkę spacerową, stając się przykładem jak społeczne zaangażowanie przekłada się na realne zmiany w naszej przestrzeni miejskiej. Inwestycja, będąca owocem głosów mieszkańców, nie tylko podnosi standardy rekreacyjne, ale również akcentuje znaczenie Budżetu Obywatelskiego w kształtowaniu miasta według potrzeb jego obywateli.
  1. Realizacja projektu ścieżki spacerowej na osiedlu Staszica, finansowana z Budżetu Obywatelskiego.
  2. Ścieżka została zaprojektowana z myślą o komforcie jastrzębian, w okolicach Szkoły Podstawowej nr 19 i Liceum Ogólnokształcącego nr 3.
  3. Dodatkowe udogodnienia takie jak ławki i kosze na śmieci zwiększają atrakcyjność miejsca.
  4. Całkowity koszt projektu wyniósł ponad 72 tysiące złotych.

W naszym mieście zielone przestrzenie i miejsca przeznaczone do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu stanowią element, który nieustannie podlega udoskonalaniom. Inicjatywa mieszkańców Osiedla Staszica, którzy zdecydowali o przeznaczeniu środków z Budżetu Obywatelskiego na realizację nowej ścieżki spacerowej, jest dowodem na to, że wspólne działanie może przynieść wymierne korzyści dla całej społeczności.

Projekt ten, realizowany z troską o szczegóły, nie tylko odpowiada na potrzeby mieszkańców pragnących spędzać czas na łonie natury, ale również wskazuje na możliwości, jakie niesie zaangażowanie społeczne. Komfort użytkowania nowej przestrzeni został podniesiony dzięki zainstalowanym ławkom oraz koszom na śmieci, co sprawia, że miejsce to staje się idealne do relaksu i spotkań na świeżym powietrzu.

O znaczeniu tej inwestycji dla miasta wypowiedziała się również Prezydent Anna Hetman, podkreślając, że "inwestycje takie jak nowe ścieżki spacerowe na Osiedlu Staszica są dowodem na to, że dla naszych mieszkańców ważne są zielone tereny i miejsca stworzone do rekreacji". Jest to klarowny sygnał, że miasto rozwija się słuchając głosu swoich obywateli i realizując projekty, które mają realny wpływ na poprawę jakości życia.

Warto zaznaczyć, że cały projekt ścieżki spacerowej na Osiedlu Staszica został zrealizowany za niewiele ponad 72 tysiące złotych, co stanowi przykład efektywnego wykorzystania publicznych środków w celu zaspokojenia potrzeb mieszkańców. Jest to dowód na to, że odpowiednio zarządzane fundusze mogą przyczynić się do tworzenia przestrzeni przyjaznych mieszkańcom i zachęcających do aktywności na świeżym powietrzu.


Na podst. Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój