Odkrywamy sekrety oszczędności w śląskiej kuchni z duchem zero waste
Odkryjcie tajemnice oszczędności w kulinarnym dziedzictwie Śląska! Zaplanujcie swój czas na 16 kwietnia, by poznać sekrety kuchni zero waste według tradycyjnych receptur. Anna Lerch-Wójcik, znawczyni lokalnej kultury, odkryje przed Wami, jak nasze babcie wykorzystywały każdy skrawek jedzenia, nie marnując niczego. Spotkanie to nie tylko podróż do korzeni śląskiej kuchni, ale także inspiracja do bardziej świadomego i ekologicznego życia.
  1. Zaproszenie na wyjątkowe spotkanie "Zero waste w tradycyjnej śląskiej kuchni".
  2. Prelekcja Anny Lerch-Wójcik, ekspertki w dziedzinie lokalnych tradycji.
  3. Praktyczne porady dotyczące oszczędzania żywności.
  4. Wydarzenie odbędzie się 16 kwietnia o godz. 17:00, wstęp wolny.

W obliczu współczesnych wyzwań związanych z ekologią, warto zwrócić uwagę na mądrość naszych przodków, którzy żyli w zgodzie z zasadą zero waste, zanim stało się to modne. Śląska kuchnia, bogata w tradycje i smaki, skrywa w sobie lekcje oszczędności, które są odpowiedzią na dzisiejsze potrzeby minimalizowania odpadów.

Anna Lerch-Wójcik, rodowita mieszkanka naszego regionu, podzieli się swoją wiedzą i pasją do historii lokalnej kuchni. Jej wystąpienie to nie tylko cenna lekcja historii, ale przede wszystkim praktyczny poradnik, jak włączyć zasady zero waste do naszego życia, czerpiąc z najlepszych wzorców przeszłości.

Zachęcamy do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu, które odbędzie się w Galerii Historii Miasta. To wyjątkowa okazja, by zainspirować się do zmian w naszych kuchniach, ucząc się jednocześnie, jak nasze działania mogą przyczynić się do ochrony środowiska. Niech ten dzień stanie się początkiem nowej, bardziej świadomej i odpowiedzialnej kulinarnej przygody!

Spotkanie z Anną Lerch-Wójcik to nie tylko szansa na poszerzenie wiedzy, ale również na wyjątkowe doświadczenie kulturalne, łączące tradycję z nowoczesnością. Przyjdźcie i przekonajcie się, jak łatwo można wprowadzić filozofię zero waste do swojej kuchni, nie rezygnując przy tym z bogactwa smaków, które oferuje nam regionalna kuchnia śląska.

Do zobaczenia 16 kwietnia, nie przegapcie tej okazji!


Na podst. Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój