UM Jastrzębie-Zdrój zaprasza na II edycję Festiwalu Żelaznego Szlaku!
Zapraszamy na drugą edycję Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego! W dniach 18-19 maja miłośnicy rowerowych wypraw będą mieli szansę odkryć malownicze krajobrazy na trasie między Polską a Czechami. Nie przegap tej wyjątkowej okazji do aktywnego spędzenia czasu w otoczeniu przyrody.
  1. Trasa festiwalu przebiega przez Godów, Jastrzębie-Zdrój, Piotrowice k. Karwiny, Zebrzydowice oraz Karwinę.
  2. Uczestnicy mogą liczyć na liczne atrakcje, w tym warsztaty rowerowe, koncerty oraz pokazy kulinarne.
  3. Wstęp na teren Zamku Frysztat w Karwinie będzie bezpłatny dla uczestników festiwalu z odpowiednimi pieczątkami.
  4. Zaplanowano również specjalne punkty zbierania pieczątek, które umożliwią uczestnikom zdobycie pamiątkowych nagród.

Podczas Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego pasjonaci dwóch kółek będą mieli okazję nie tylko do sportowej rywalizacji, ale również do delektowania się pięknem przyrody i kultury lokalnej. Trasa festiwalu, wiodąca przez malownicze miejsca, została starannie przygotowana, aby każdy uczestnik mógł cieszyć się wyjątkowymi widokami i atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów.

Program festiwalu obfituje w różnorodne atrakcje. W Jastrzębiu-Zdroju na Zielonym moście znajdziecie m.in. TOR Pumptrack, gdzie pod okiem instruktora będzie można podszkolić swoje umiejętności jazdy na rowerze. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych oraz licznych stoisk z lokalnymi przysmakami i rękodziełem.

W Piotrowicach k. Karwiny odbędzie się Gastrofestiwal, gdzie na uczestników czekać będą występy lokalnych zespołów folklorystycznych oraz smakowite regionalne specjały. To doskonała okazja, by połączyć sportową aktywność z kulturalnymi i kulinarnymi doświadczeniami.

Organizatorzy zapewniają, że edycja ta będzie pełna niezapomnianych wrażeń i emocji. Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego to idealna propozycja dla każdego, kto ceni sobie aktywny wypoczynek i chce spędzić czas na świeżym powietrzu, odkrywając nowe, piękne miejsca na rowerowej mapie Polski i Czech. Do zobaczenia na szlaku!


Źródło: UM Jastrzębie-Zdrój