Znakowanie rowerów podczas Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego już 18 maja
Zapraszamy wszystkich miłośników rowerów na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 18 maja! Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju organizuje akcję znakowania rowerów, by jeszcze lepiej zabezpieczyć Wasze jednoślady.
  1. Wydarzenie odbędzie się 18 maja, w godzinach 10:00 - 14:00.
  2. Miejsce: Żelazny Szlak Rowerowy, punkt odpoczynkowy przy ul. Ranoszka (Zielony most).
  3. Wymagane dokumenty: dowód osobisty i dowód zakupu roweru.
  4. Akcja może zostać odwołana w przypadku deszczu.

Akcja znakowania rowerów to doskonała okazja do zabezpieczenia swojego jednośladu. Wspomniane wydarzenie jest częścią Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego, który odbędzie się przy ul. Ranoszka, w punkcie odpoczynkowym zwanym Zielonym mostem. Straż Miejska będzie dostępna dla zainteresowanych od godziny 10:00 do 14:00.

Każdy pełnoletni właściciel roweru, który chce skorzystać z tej usługi, powinien zabrać ze sobą dowód osobisty oraz dowód zakupu roweru (paragon, fakturę lub umowę). W przypadku braku takiej dokumentacji, na miejscu zostanie sporządzone odpowiednie oświadczenie. Ważne jest, aby pojazd był czysty i suchy, co ułatwi proces znakowania.

Metoda znakowania stosowana przez Straż Miejską nie ingeruje w strukturę roweru i jest niewidoczna dla postronnych osób. Oznakowanie informuje naklejka umieszczona na ramie pojazdu, co skutecznie odstrasza potencjalnych złodziei. Ten system jest bardzo popularny u naszych południowych sąsiadów.

Warto dodać, że w przypadku opadów deszczu, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania akcji ze względu na ograniczenia technologiczne związane z metodą znakowania. Projekt realizowany jest w ramach „Zintensyfikowania współpracy transgranicznej straży miejskich w Karwinie i Jastrzębiu-Zdroju“ i dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Opierając się na: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój