Weekend pełen kultury i rozrywki w Parku Zdrojowym
Miniony weekend Park Zdrojowy zamienił się w centrum kultury i rozrywki, przyciągając mieszkańców na Kulturalny Open Space. Wydarzenia pełne muzyki, literatury i interaktywnych atrakcji dla dzieci i dorosłych stanowiły doskonałą okazję do wspólnego spędzenia czasu, pomimo upalnej pogody.

Sobotnie gwiazdorskie spotkania i rockowe brzmienia

Pierwszy dzień Kulturalnego Open Space obfitował w wyjątkowe spotkania i energetyczne koncerty. Do miasta zawitali znani pisarze i artyści, w tym Alina Przydatek z Kicią Nici, Magdalena Grzebałkowska, Marcin Sitko oraz Michał Koterski. To właśnie oni przyciągnęli licznych mieszkańców do Parku Zdrojowego, gdzie mogli uczestniczyć w inspirujących rozmowach i autorskich spotkaniach. Wieczór należał do zespołu BATNA, który zaprezentował swoje mocne, rockowe brzmienia z metalowym akcentem, poruszając publiczność energetycznymi rytmami i tekstami.

Winylowa giełda dla kolekcjonerów

Miłośnicy muzyki mieli także swoje święto dzięki Winyl Giełdzie, która odbyła się w sobotę. Była to doskonała okazja dla kolekcjonerów płyt winylowych, by zdobyć unikatowe krążki i porozmawiać z innymi pasjonatami. Wydarzenie to przyciągnęło wielu mieszkańców z regionu, którzy chętnie dzielili się swoimi muzycznymi odkryciami i wspomnieniami.

Niedzielne atrakcje dla całych rodzin

Niedziela w Parku Zdrojowym była pełna atrakcji dla całych rodzin. Dzień rozpoczął się spektaklem "Księżniczka Rosa i Klimek" w wykonaniu teatru Katarynka, który zachwycił najmłodszych widzów barwną opowieścią. Edyta Jungowska spotkała się z dziećmi i ich rodzicami, oferując niezapomniane chwile literackiej przygody i interaktywne zabawy.

Literackie spotkania z uznanymi autorami

Niedzielne popołudnie poświęcone było literaturze. Uczestnicy mieli okazję poznać Sylwię Zientek, Annę Ciarkowską oraz Łukasza Orbitowskiego, którzy dzielili się swoją pasją do pisania i odpowiadali na pytania czytelników. Było to wyjątkowe doświadczenie dla miłośników literatury, którzy mogli bliżej poznać twórczość i inspiracje swoich ulubionych autorów.

Warsztaty, gry i rodzinne zabawy

Podczas całego wydarzenia na uczestników czekały różnorodne warsztaty twórcze, plener malarski, rozgrywki gier planszowych oraz malowanie kredą. Literacka loteria, zabawy ruchowe i gry wielkoformatowe zapewniły mnóstwo radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Na miejscu odbył się także kiermasz książek, gdzie można było nabyć ciekawe pozycje do domowej biblioteczki.

Energetyczne zakończenie z latynoskim brzmieniem

Niedzielny wieczór zakończył się koncertem zespołu Cumbancheros, który porwał publiczność do tańca swoimi energetycznymi, latynoskimi rytmami. Wydarzenie to stanowiło doskonałe zwieńczenie pełnego atrakcji weekendu, który na długo pozostanie w pamięci mieszkańców.

Warto podkreślić, że Kulturalny Open Space był dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, co umożliwiło zorganizowanie tak bogatego programu i zapewnienie mieszkańcom niezapomnianych wrażeń.


Na podst. Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój