Wystawa prac Stefanii Lachowicz już 5 lipca w Galerii Historii Miasta
Galeria Historii Miasta zaprasza na wyjątkowe wydarzenie! Już 5 lipca odbędzie się wernisaż wystawy „Mój czesankowy świat”, na którym zaprezentowane zostaną niezwykłe prace Stefanii Lachowicz, lokalnej artystki z dużym doświadczeniem w sztuce filcowania.

Stefania Lachowicz – artystyczna dusza z Jastrzębia-Zdroju

Stefania Lachowicz, znana i ceniona w lokalnej społeczności, od lat rozwija swoje artystyczne pasje. Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju mają okazję poznać jej najnowsze dzieła, które zostaną zaprezentowane na wystawie „Mój czesankowy świat”. Artystka przez wiele lat była związana zawodowo ze Studiem Animacji Orange z Bielska-Białej. Jednak to filcowanie stało się jej prawdziwą pasją, którą odkryła kilka lat temu.

Odkrywanie nowych pasji – od biżuterii po filcowanie

Stefania Lachowicz nie ogranicza się tylko do jednego rodzaju twórczości. Zanim zaczęła tworzyć filcowe figurki i lalki, zajmowała się również biżuterią sutasz, szyciem poduszek, toreb oraz ubrań. Jej wszechstronność i nieustanne poszukiwanie nowych wyzwań sprawiają, że jej prace są niezwykle różnorodne i pełne detali. Jak sama mówi: „Słowo nuda nie istnieje w moim słowniku. Jak coś zrobię, a mi nie leży, to będę to poprawiać do skutku. Jestem wymagająca w stosunku do siebie, ale od innych też dużo wymagam. Całe życie robiłam to, co mi się podobało. Jak przestawało mi się podobać, to zmieniałam prace – uważam, że to jest przepis na zadowolenie i satysfakcję – nic na siłę.”

Wysokie uznanie dla talentu – Certyfikat Rękodzieła i stypendium

Prace Stefanii Lachowicz zostały docenione na szczeblu ogólnopolskim. W 2023 roku Ogólnopolski Cech Rzemieślników Artystów przyznał jej „Certyfikat Rękodzieła”, potwierdzając tym samym wysoki poziom artystyczny jej dzieł. Co więcej, artystka otrzymała również stypendium Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój na rozwój twórczości artystycznej, co stanowi dowód na to, że jej twórczość jest wyjątkowa i warta uwagi.

Wernisaż i wystawa – kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy „Mój czesankowy świat” odbędzie się 5 lipca o godz. 17.00 w Galerii Historii Miasta przy ul. 1 Maja 61. Wystawa potrwa do 27 września, a wstęp na nią jest wolny. To doskonała okazja, aby zobaczyć na własne oczy filcowe arcydzieła Stefanii Lachowicz i poznać historię za nimi stojącą.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu i odkrycia talentu lokalnej artystki, której prace z pewnością zachwycą każdego miłośnika rękodzieła.


Na podstawie: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój