Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Filie
Podróż za jeden uśmiech - Wakacje 2019
lipiec - sierpień

Ruszył wakacyjny projekt PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH – WAKACJE 2019 skierowany do dzieci w wieku 6-12 lat.

W tym roku naszą inspiracją stała się książka Adama Bahdaja „Podróż za jeden uśmiech". Proponowanymi działaniami chcemy wprowadzić młodych czytelników w fascynujący świat wykreowany przez tego popularnego autora książek dziecięcych oraz stać się źródłem inspiracji, przyczynkiem do rozwijania nowych, ciekawych zainteresowań a także rozbudzić czytelnicze pasje.

Adresaci projektu wezmą udział w wielu interesujących warsztatach, min.: archeologicznych, robotycznych, tanecznych, edukacyjnych, podróżniczych, językowych, kulinarnych, umuzykalniających, literacko-plastycznych, seansach bajkowych, warsztatach plastycznych i artystycznych, grach i zabawach ruchowych.

Podsumowaniem działań będzie impreza finałowa BAJKOWA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA, która odbędzie się na OWN-nie. Wśród licznych atrakcji przygotowanych dla uczestników znajdą się: fotobudka, czytanie fragmentów książki przez zaproszonych gości, warsztaty plastyczne i artystyczne, gry i zabawy ruchowe, ciekawe spotkania z podróżnikami, wymiana książek dla dzieci o tematyce podróżniczej, pokaz baniek mydlanych.

 

Plan wydarzeń organizowanych w ramach projektu

 

Współfinansowano ze środków Miasta Jastrzębie-Zdrój.