Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

JSW zachęca mieszkańców do wykorzystywania boiska do siatkówki oraz siłowni plenerowej, które znajdują się przy budynku Biura Zarządu JSW od strony hali widowiskowo-sportowej.

Dla mieszkańców dostępny jest również kącik zabawowy dla dzieci. Wszystkie te atrakcje są bezpłatne. W przypadku chęci zagrania w siatkówkę konieczna jest rezerwacja boiska, której dokonuje się w recepcji w budynku Spółki.

Ponadto przypominamy, że w czerwcu została zamknięta szlabanami część parkingu przy JSW S.A. i ograniczona została możliwość bezpłatnego parkowania dla osób, które nie są interesantami Biura Zarządu.

W dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 5.00 do 17.00 parking jest bezpłatny pod warunkiem, że czas parkowania nie przekroczy 30 minut. Dłuższe parkowanie jest płatne.

Opłatę za postój dokonuje się w kasie umieszczonej przed wejściem do budynku lub przy wyjeździe od strony ulicy Prostej. Opłaty za czas parkowania można dokonać kartą płatniczą do kwoty 50 złotych (zbliżeniowo) lub gotówką. Opłata za parkowanie naliczana jest w wysokości 4 złotych za każdą rozpoczętą godzinę.

Co ważne parking jest całkowicie bezpłatny w godzinach od 17.00 do 5.00 w dni robocze oraz w weekendy i święta.

Zachęcamy mieszkańców do korzystania z bezpłatnego parkingu podczas imprez organizowanych w weekendy na hali widowiskowo-sportowej.   

Na parkingu obowiązują zapisy ustawy o ruchu drogowym, wobec powyższego zabrania się postoju pojazdów na chodnikach, wysepkach i trawnikach. Należy stosować się do postawionego oznakowania i wyznaczonych kierunków jazdy.