Jastrzębscy policjanci, z wydziału ruchu drogowego tym razem zatrzymali kierowcę forda. Powodem kontroli drogowej było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Oprócz mandatu karnego i 10 punktów karnych mieszkańcowi powiatu pszczyńskiego stróże prawa zatrzymali prawo jazdy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jastrzębskiej komendy w niedzielę, w trakcie posterunku na ulicy Libowiec zatrzymali do kontroli drogowej 28-latka. Powodem zatrzymania kierowcy osobówki do kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości o 58 km/h w obszarze zabudowanym W efekcie mieszkaniec powiatu pszczyńskiego został ukarany mandatem karnym, 10 punktami karnymi i zatrzymano mu prawo jazdy.
Przypominamy:
Standardowa prędkość w obszarze zabudowanym wynosząca 50 km/h jest podniesiona do 60 km/h w godzinach 23:00–5:00, chyba że znaki pokazują inaczej. Można spotkać się z podniesieniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, jeżeli pozwalają na to warunki. W takiej sytuacji odcinek drogi musi być oznaczony znakiem B-33, ale trzeba pamiętać, że jeśli znak nie znajduje się pod tablicą D-42, to prędkość ze znaku obowiązuje wyłącznie do najbliższego skrzyżowania lub do odwołania.