Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Choć podczas tegorocznych obchodów Dnia Dziecka zabraknie plenerowych imprez i hucznych zabaw, zapraszamy do udziału w XIX Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom.

Plakat z napisem "wielu wspaniałych przygód"

- Kochane Dzieci. Z okazji Dnia Dziecka, życzę Wam, abyście miały jak najwięcej wolnego czasu na czytanie, abyście miały radość z tego, co robicie w domu, przedszkolu i szkole. Spełniajcie swoje marzenia

- życzy Anna Hetman, prezydent miasta

Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby wziąć udział w XIX Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, który potrwa do 7 czerwca. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Patronami Honorowymi – Biblioteka Narodowa i Polski Komitet Olimpijski, a Partnerem Merytorycznym – Fundacja WWF Polska.

Tematem przewodnim akcji są zwierzęta. Wydarzenie ma zachęcić rodziny i placówki oświatowo-wychowawcze do regularnego czytania dzieciom, promować wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, a także budować świadomość proekologiczną i uwrażliwić młode pokolenie na potrzeby zwierząt. Dlatego gośćmi Tygodnia Czytania będą w tym roku oprócz znanych pisarzy i artystów także przyrodnicy, miłośnicy zwierząt i weterynarze.

Z uwagi na sytuację epidemiczną tegoroczny Tydzień Czytania odbędzie się po raz pierwszy w przestrzeni wirtualnej. Więcej informacji na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej.