Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Jastrzębscy policjanci, z wydziału ruchu drogowego tym razem zatrzymali kierowcę peugeota i skody. Powodem kontroli drogowej było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Oprócz mandatu karnego i 10 punktów karnych kierującym stróże prawa zatrzymali prawo jazdy.

Policjanci jastrzębskiej grupy SPEED w piątek około godziny 16.30 na ulicy Pszczyńskiej zatrzymali peugeota, którym kierowała 28-letnia mieszkanka powiatu cieszyńskiego. Kobieta w terenie zabudowanym poruszała się z prędkością 104 km/h. Kierującej zostały zatrzymane uprawnienia na trzy miesiące oraz została ukarana mandatem karnym i 10 punktami karnymi. Kolejna kierująca została zatrzymana w sobotę około godziny 16.00 w trakcie posterunku na ulicy Pszczyńskiej. Zatrzymana do kontroli drogowej to 43-latka. Powodem zatrzymania kierowcy osobówki do kontroli było także przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Mieszkanka powiatu wodzisławskiego pozwoliła sobie na jazdę 110 km/h w terenie zabudowanym. W efekcie została ukarana mandatem karnym, 10 punktami karnymi i zatrzymano jej prawo jazdy.
Przypominamy:
Standardowa prędkość w obszarze zabudowanym wynosząca 50 km/h jest podniesiona do 60 km/h w godzinach 23:00–5:00, chyba że znaki pokazują inaczej. Można spotkać się z podniesieniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, jeżeli pozwalają na to warunki. W takiej sytuacji odcinek drogi musi być oznaczony znakiem B-33, ale trzeba pamiętać, że jeśli znak nie znajduje się pod tablicą D-42, to prędkość ze znaku obowiązuje wyłącznie do najbliższego skrzyżowania lub do odwołania.