Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Oszuści nie śpią. Uważajmy na osoby podające się za funkcjonariuszy Policji. Do kolejnej próby oszustwa na policjanta doszło wczoraj w Jastrzębiu-Zdroju. Apelujemy o rozwagę i ostrożność.

Do kolejnej próby oszustwa doszło wczoraj w Jastrzębiu-Zdroju. Do 45-letniej mieszkanki naszego miasta na numer telefonu komórkowego (numer kontaktowy w prowadzonej działalności gospodarczej) zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji, przedstawił się z imienia i nazwiska. Zapytał, czy jej dowód osobisty został w ostatnim okresie skradziony, kobieta przerwała rozmowę i poinformowała, że takie zdarzenie nie miało miejsca. Rozmówca przerwał połączenie. Numer telefonu dzwoniącego był zastrzeżony.

Apelujemy po raz kolejny: pamiętajmy, że funkcjonariusz Policji ani żadnego innego urzędu publicznego nigdy nie prosi nas o pieniądze, ani o udział w "tajnej akcji". Nikomu nie podajemy stanu naszego konta bankowego, danych do konta, haseł oraz loginów. Jeżeli dzwoni do nas ktoś podający się za członka rodziny bądź znajomego z prośbą o pożyczkę, nie podejmujmy żadnych pochopnych decyzji. Bądźmy czujni i ostrożni. Skontaktujmy się z rodziną w celu potwierdzenia prośby. Wszystkie próby oszustwa zgłaszajmy na Policję.