Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali kobietę podejrzaną o rozbój oraz szereg innych przestępstw. 28-letnia kobieta od stycznia 2021 roku między innymi używając przemocy, zabrała między innymi pieniądze, złotą obrączkę, laptopa. Decyzją sądu została aresztowana na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło 15 marca 2021 roku. 28-latka używając przemocy w postaci szarpania, a następnie pchnięcia wobec swojej babci doprowadziła ją do upadku, a następnie zabrała portfel z pieniędzmi. Kolejnego rozboju dokonała w dniu 29 marca 2021 roku, gdzie poprzez popychanie pokrzywdzonego spowodowała jego upadek, w którego trakcie wyszarpała z palca złotą obrączkę o wartości 1000 złotych, po czym pozostawiła go w piwnicy leżącego na podłodze, bez możliwości opuszczenia tego pomieszczenia narażając go na utratę życia i zdrowia. Kobieta dopuściła się także między innymi kradzieży laptopa, kurtki skórzanej, złotego pierścionka, telefonu komórkowego, zegarka, aparatu fotograficznego oraz karty płatniczej i dokonywania za jej pomocą transakcji zbliżeniowych.
Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 28-latka została doprowadzona do prokuratury. Tam usłyszała zarzut rozbojów, kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Sąd podjął decyzję o jej tymczasowym aresztowaniu.