Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Każdy z nas, poza wyjątkami, zgodnie z obowiązującymi zasadami i ograniczeniami ma między innymi obowiązek zasłaniania ust i nosa. Niestety poruszając się w przestrzeni publicznej, można zauważyć, że nie każdy wie jak prawidłowo nosić maseczkę. Policjant z żorskiego Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej i Nieletnich postanowił wykonać kolaż, który ma zachęcać głównie najmłodszych, ale i też dorosłych do właściwego korzystania z maseczek.

Nieprawidłowo noszona maseczka nie tylko nie uchroni nas przed koronawirusem, a nawet może być zagrożeniem dla zdrowia. Pewne jest także to, że nadal, poza przewidzianymi wyjątkami, wszyscy mamy obowiązek je nosić. W przeciwnym wypadku narażamy się na odpowiedzialność za wykroczenie i karę grzywny.

Niestety policjanci każdego dnia zmuszeni są podejmować czynności służbowe wobec osób, które w lekceważący sposób podchodzą do obowiązujących przepisów, łamią je i jednocześnie narażają innych na utratę zdrowia. Wiele osób też, choć nosi maseczkę, to w nieprawidłowy sposób, na przykład nie zasłaniając nosa, bądź, co gorsza, na brodzie.

Aspirant sztabowy Łukasz Chmielecki zajmujący się w żorskiej komendzie profilaktyką społeczną i nieletnimi postanowił w nietypowy sposób zaapelować, głównie do najmłodszych o to, aby przede wszystkim nosili maseczki, ale też korzystali z nich prawidłowo. Policjant wierzy w to, że za pośrednictwem dzieci i młodzieży dotrze do dorosłych.

W wolnym czasie od służby, do pracy przy realizacji pomysłu zaangażował swoje dzieci i psa o imieniu Amigo – przedstawiciela rasy Nowofunland i wraz z nimi wykonał sesję zdjęciową, na której w kilku scenach przedstawił jak NIE nosić maseczki. Z wykonanych przez policjanta zdjęć powstał najpierw kolaż, a później plakat, który we współpracy z Urzędem Miasta w Żorach został wydrukowany i wkrótce trafi do przedszkoli i szkół.

Razem z Amigo apelujemy – noście maseczki i dbajcie o zdrowie!