Nietrzeźwy rowerzysta był bardzo zdziwiony, gdy policjanci zatrzymali go do kontroli i ukarali mandatem za jazdę w takim stanie. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało prawie 3 promile. Apelujemy o rozwagę, nietrzeźwy rowerzysta stwarza realne zagrożenie w ruchu drogowym.

Policjanci jastrzębskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Sposób jego jazdy wskazywał, że może być on pod wpływem alkoholu. Cyklistą okazał się 32-letni jastrzębianin, od którego wyraźnie czuć było alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało 2,8 promila. Policjanci za to wykroczenie ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 zł.
Przypomnijmy: obowiązujące przepisy prawa zabraniają kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

Artykuł 87 Kodeksu Wykroczeń mówi :

  • art. 87 § 1a - Kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu - mandat 500 złotych.
  • art. 87 § 2 - Kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka - mandat 300-500 złotych.