Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

W miniony weekend policjanci zrealizowali 83 interwencje. Dotyczyły one m.in. naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych, kradzieży mienia czy zakłócania ciszy nocnej.

Jastrzębscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, patrolują ulice i sprawdzają, czy stosujemy się do obowiązku zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych. Mundurowi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną stosują się do zaleceń. Pomimo tych wszystkich nowych obowiązków, mundurowi codziennie dbają, aby w naszym mieście było bezpiecznie.

Mundurowi tylko przez weekend zostali wezwani do 83 interwencji. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ruchu drogowego obsłużyli 7 kolizji drogowych oraz 4 interwencje związane z nieprawidłowym parkowaniem. Policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Zatrzymano 1 osobę poszukiwaną. W związku z zagrożeniem dla życia i zdrowia 2 osoby zostały doprowadzone do wytrzeźwienia. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 3 kierujących bez wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami. 2 osoby zostały zatrzymane w związku z posiadanie środków narkotycznych. Mundurowi zostali także wezwani do jednego ze sklepów spożywczych, gdzie pracodawca ma podejrzenie co do stanu trzeźwości pracownicy, kobieta okazało się, że miała ponad 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Z uwagi na niskie temperatury jedna osoba została doprowadzona do Miejskiej Ogrzewalni.