Najdalszy wyjazd na mecz o punkty w historii. Dziś JKH GKS Jastrzębie zakończy udział w tegorocznej edycji Champions Hockey League rewanżowym spotkaniem z Frisk Asker.

Zdjęcie przedstawia hokeistów JKH podczas treningu na lodowisku w Asker.

Jak doskonale pamiętamy, w miniony wtorek podopieczni Roberta Kalabera pokonali na Jastorze najlepszą norweską drużynę 4:3 (2:0, 1:0, 1:3). Wynik był... gorszy niż gra, bowiem jastrzębianie nieco na własne życzenie "zdramatyzowali" sobie zadanie w ostatnich dziesięciu minutach gry, przy prowadzeniu 3:0 pozwalając rywalom na odzyskanie nadziei na zdobycz punktową. Ostatecznie wygrana pozostała na naszym obiekcie, a zimny prysznic w trzeciej odsłonie paradoksalnie może nam się przydać w rewanżu.

Stawką pojedynku w Askerhalle będzie trzecie miejsce w grupie CHL. Mistrzowie Polski potrzebują do tego celu co najmniej jednego punktu, a zatem samo doprowadzenie do dogrywki rozstrzygnie losy klasyfikacji. Frisk musi natomiast zwyciężyć za trzy punkty.

Aktualnie w tabeli Fjordkraft-Ligaen ekipa 32-letniego Jana Andre Aaslanda zajmuje dopiero siódmą pozycję z dorobkiem 15 pkt., a w ostatnich dwóch pojedynkach ligowych przegrała ze Stjernen (1:2) i Valerengą (6:7 k.). Dodajmy, że w tym miesiącu Frisk jeszcze nie wygrał, ponieważ zanim zawitał do Jastrzębia-Zdroju musiał uznać wyższość zespołu z miasta-gospodarza Igrzysk Olimpijskich 1994, Lillehammer.

Specjalną relację zza kulis historycznego wyjazdu prowadzi sztab oficjalnego profilu JKH GKS Jastrzębie na Facebooku. Zapraszamy do obserwowania!

Spotkanie transmitowane będzie na kanale Polsat Sport News - początek o 18:00.

Źródło: JKH GKS Jastrzębie