Sąd tymczasowo aresztował 19-latka z Jastrzębia-Zdroju, któremu przedstawiono 8 zarzutów. Kradł, włamywał się, trzy razy dopuścił się zuchwałej kradzieży oraz notorycznie okradał miejscowe sklepy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kradzieże oraz kradzieże z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia.

19-latek z kradzieży utrzymywał się od paru miesięcy i był zmorą sprzedawców wielu okolicznych sklepów. Jego łupem padały artykuły kosmetyczne. Gdy śledczy podsumowali straty, okazało się, że od połowy sierpnia rabuś wzbogacił się grubo o 7500 tysiąca złotych, a ze swej działalności przestępczej uczynił sobie stałe źródło utrzymania. Kryminalni udowodnili mu 14 kradzieży, gdzie w każdym przypadku wartość skradzionego towaru nigdy nie przekraczała 500 złotych. W ten sposób mężczyzna miał złudną nadzieję na uniknięcie odpowiedzialności karnej.
19-latek trzykrotnie dopuścił się także kradzieży szczególnie zuchwałej. W pierwszym przypadku poprzez wyrwanie telefonu komórkowego z ręki właścicielki, w drugim przypadku poprzez kradzież telefonu z tylnej kieszeni spodni nastolatki. W ostatnim przypadku poprzez wyrwanie kobiecie portfela wraz z pieniędzmi i kartą bankomatową, której próbował użyć, jednakże była już zablokowana.
Kryminalni zajęli się sprawą, ustalili i zatrzymali podejrzanego. 19-latek usłyszał jeszcze trzy zarzuty za kradzież z włamaniem do kiosku, budki z pieczywem oraz punku sprzedaży pączków.


Zebrany materiał dowodowy pozwolił na sformułowanie wniosku do sądu o tymczasowy areszt dla notorycznego złodzieja. Sędzia Sądu Rejonowego przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora, decydując o zastosowaniu tego najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.


To już siódmy areszt za liczne kradzieże na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój, gdzie złodzieje z przestępczej aktywności uczynili sobie stałe źródło dochodów. Nie ma i nie będzie przyzwolenia na kradzież cudzej rzeczy na terenie Jastrzębia-Zdroju, a kradzieże swój finał znajdą w sądzie.