Jastrzębscy wywiadowcy zatrzymali pijanego 27-latka, który stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mężczyzna miał w organizmie prawie dwa promile. Wyszło także na jaw, że jastrzębianin na swoim koncie ma już sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mieszkańcowi Jastrzębia-Zdroju grozi kilka lata więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 22.30 w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Podhalańskiej. Pierwsi na miejscu byli wywiadowcy, którzy udzielili pierwszej pomocy kierującemu. Jak wstępnie ustalili policjanci z drogówki, kierujący oplem wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i dachując, uderzył w drzewo. Na szczęście nikt nie został ranny. Okazało się, że 27-letni kierowca opla był nietrzeźwy. Jastrzębianin miał w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu, w trakcie badania bardzo agresywny. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Policjanci w trakcie czynności ujawnili, iż pojazd nie posiada badań technicznych, oraz aktualnego ubezpieczenia OC. Samochód mężczyzny został odholowany na strzeżony parking. Jastrzębianin odpowie za złamanie sądowego zakazu, jazdę w stanie nietrzeźwości. Może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu lub jakiegokolwiek innego środka odurzającego stanowi ogromne zagrożenie, nie tylko dla samych kierujących, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Kolejny raz przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości, oprócz 2-letniego więzienia, sprawcy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.
Za kolejne prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości sąd orzeka nawiązkę na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości co najmniej 10 tysięcy złotych. Ponadto za złamanie sądowego zakazu kierowania grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawca z własnej kieszeni będzie musiał też pokryć koszty wszelkich zniszczeń.

  • Zdjęcie pojazdu uczestniczącego w kolizji.
  • Zdjęcie pojazdu opel uczestniczącego w zdarzeniu drogowym.
  • Zdjęcie pojazdu uczestniczącego w kolizji na ulicy Podhalańskiej.