57-letni kierowca uderzył w opla, a następnie odjechał. Kierowca uszkodzonego pojazdu zawrócił i pojechał za nim. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kierowca miał już zatrzymane prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 3 lata.

Wczoraj około południa doszło do zdarzenia drogowego. Jak się okazało, kierujący renault w Pielgrzymowicach zjechał na przeciwny pas i uderzył w jadący z naprzeciwka samochód, po czym odjechał z miejsca. Kierowca poszkodowanej osobówki zawrócił i pojechał za nim, styl jazdy wskazywał, iż uciekający może być nietrzeźwy. W pewnym momencie kierowca opla wykorzystał dogodny moment i wyprzedził renault w celu uniemożliwienia mu dalszej ucieczki, wówczas doszło do kolejnego uderzenia w opla. Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że za kierownicą renault siedział 57-letni jastrzębianin. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, ponadto kierowca miał już 2012 roku zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. 57-latek ze swojego zachowania już wkrótce będzie się tłumaczył przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.


Ostrzegamy, że jazda pod wpływem alkoholu lub jakiegokolwiek innego środka odurzającego stanowi ogromne zagrożenie, nie tylko dla samych kierujących, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

  • Zdjęcie uszkodzonego pojazdu.
  • Zdjęcie uszkodzonego pojazdu opel.
  • Zdjęcie uszkodzeń powstałych w związku ze zdarzeniem.