Złamana lewa noga, tak zakończyło się poważnie wyglądające zdarzenie drogowe, do którego doszło wczoraj na ulicy Żwirki i Wigury w Jastrzębiu-Zdroju. 40-letnia kierująca osobówką zjechała na przeciwny pas i uderzyła w prawidłowo jadący samochód. Po raz kolejny zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 4:45, na łuku drogi Żwirki i Wigury. Jak ustalili policjanci, jadąca samochodem osobowym 40-letnia kierująca na łuku drogi nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych, wpadła w poślizg, zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się z prawidłowo kierującym samochodem fiat. Zdarzenie wyglądało bardzo niebezpiecznie, kierowca oraz pasażerka fiata zostali zabrani do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. 64-letni kierujący w wyniku zdarzenia doznał złamania lewej nogi. Mundurowi wyjaśniają okolicznosci tego zdarzenia.


Wielu groźnych zdarzeń na drogach można by uniknąć, gdyby kierujący, niezależnie od wieku, częściej myśleli o potencjalnych skutkach ryzykownej jazdy. Przede wszystkim powinni pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca czas niezbędny na odpowiednią reakcję w sytuacji zagrożenia.


Policjanci apelują do kierujących o:


• przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym:

- stosowanie się do ograniczeń prędkości,

- dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze,

- korzystanie podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa,

- zachowanie szczególnej ostrożności zbliżając się do przejść dla pieszych, zmniejszaniu prędkości tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych,

• obserwowanie drogi i jej otoczenia.