Jeśli masz przy sobie dowód rejestracyjny samochodu oraz dowód tożsamości wraz ze zdjęciem, możesz dzisiaj skorzystać z darmowej podróży miejskim autobusem.

Zdjęcie przedstawia plakat z Dnia bez Samochodu.

22 września to Europejski Dzień bez Samochodu. By uczcić ten dzień można wybrać hulajnogę lub rower jako środek transportu. Warto także zwyczajnie zrobić sobie spacer. Na tym możliwości się nie kończą, ponieważ Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju po raz kolejny proponuje użytkownikom samochodów bezpłatną komunikację miejską w dzisiejszym dniu. Kierowcy mogą podróżować za darmo cały dzień, wszystkimi liniami MZK, a więc na terenie kilkunastu gmin regionu.


Dzień bez Samochodu jest okazją do promowania ekologicznych środków transportu oraz uświadamiania o negatywnych skutkach nadmiernego korzystania samochodów. Celem kampanii jest także zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza i ograniczenie hałasu w miejskich aglomeracjach.


Podróże rowerem czy spacerowanie niosą ze sobą nie tylko korzyści ekologiczne, ale także prozdrowotne. Pamiętajmy, że ruch, to zdrowie!