Zawodnicy Towarzystwa Lekkoatletycznego Athletics Jastrzębie z wspaniałymi wynikami na zawodach.

Zdjęcie przedstawia zawodników klubu.

W drugim starcie sezonu halowego lekkoatleci reprezentujący Towarzystwo Lekkoatletyczne Athletics Jastrzębie wywalczyli cztery miejsca na podium, startując 14 stycznia w Halowym Mitingu Lekkoatletycznym w Brzeszczach. Drugie miejsca zajęli w trójskoku Dawid Wiśniewski, osiągając nowy rekord życiowy w hali, skacząc na odległość 12,66 m oraz Alicja Kabata w wieloskoku, która w debiucie uzyskała drugą odległość dnia 9,96 m. Na trzecim miejscu uplasowała się Martyna Metlak, która startowała na dystansie 60 metrów osiągając wynik 8:01, co jest jej nowym rekordem życiowym oraz Alicja Kabata, która tym razem wywalczyła najniższy stopień podium w skoku wzwyż z wynikiem 1,35 m.

Warto odnotować, że wynik Alicji w wieloskoku to obecnie najlepszy wynik w kraju w kategorii U14, a tuż za nią plasuje się Daria Czech z wynikiem 9,13 m również osiągniętym na zawodach w Brzeszczach.

W całych zawodach Towarzystwo Lekkoatletyczne Athletics Jastrzębie odnotowało 22 rekordy życiowe: Maja Musiał (w dal, 60m), Łysek Konrad (2x60m), Wojaczek Tymoteusz (60m, w dal), Bryła Kajetan (60m, w dal), Brózda Szymon (60m, w dal), Hetmaniok Karol (60m), Metlak Martyna (2x60m), Piotrowska Zofia (2x60m), Gibas Julia (60m), Ligenza Michalina (60m), Zawierucha Blanka (60m), Wątroba Małgorzata (60m), Krzysteczko Natalia (60m, w dal strefa), Wiśniewski Dawid (Trójskok).

A w niedzielę 15 stycznia Martyna Metlak reprezentowała Województwo Śląskie na meczu Śląska z czeskimi Morawami. W kategorii juniorek młodszych wywalczyła piąte miejsc na dystansie 60m, osiągając czas 8:18 sekundy i zdobywając tym samym 4 punkty dla Śląska. Całe zawody zakończyły się sukcesem Województwa Śląskiego 925:571 Morawy.

Informacja nadesłana.