Rowery miejskie w Jastrzębiu-Zdroju cieszyły się dużą popularnością. Rowerzyści pobili rekord poprzedniego sezonu w pokonanych kilometrach.

Zdjęcie przedstawia rowery miejskie.

Jazda na rowerze korzystnie wpływa na nasze samopoczucie i sylwetkę. Wspólnie korzystać z tych zalet mogliśmy dysponując aż 84 jednośladami. Piętnaście z nich posiadało foteliki do przewozu dzieci, które umożliwiły nam aktywne spędzenie czasu z rodziną. Pozytywne aspekty związane z korzystaniem z tej formy spędzania czasu, wpływają na coraz większą popularność Rowerów Miejskich „JASkółka”.

Za nami kolejne dwa sezony z samoobsługową wypożyczalnią rowerów. W pierwszym sezonie trwającym od 19 czerwca do 20 grudnia 2021 roku, w systemie zarejestrowano ponad 51 tysięcy wypożyczeń jednośladów. W tym okresie z systemu korzystało 32 tysiące użytkowników. Sezon kolejny to naprawdę duże zaskoczenie, jeśli chodzi o wyniki samoobsługowej wypożyczalni rowerów.

Odnotowaliśmy ponad 68 tysięcy wypożyczeń, czyli niemal o 35% więcej w stosunku do sezonu poprzedniego. To dobry prognostyk dla naszego miasta i mieszkańców, bo lubią aktywnie spędzać czas, wykorzystując sieć dróg rowerowych. Cieszę się, że korzystają z możliwości, jakie daje Jastrzębie-Zdrój. Nie zapominają także o Żelaznym Szlaku Rowerowym, który jest odwiedzany przez rowerzystów nie tylko z regionu, ale również z całej Polski

- mówiła Anna Hetman, Prezydent Miasta Jastrzęie-Zdrój.

Łączny przejechany dystans przez mieszkańców naszego miasta w 2021 wyniósł 127 tysięcy kilometrów. W ubiegłym sezonie, czyli w 2022 roku rowerzyści pokonali blisko 143 tysięcy kilometrów. To 16 tysięcy kilometrów więcej w porównaniu do poprzedniego roku.


System" JASkółka" obsługiwał 27 punktów wypożyczania rowerów. Do najpopularniejszych należały stacje na Os. Pionierów, al. Piłsudskiego, Dworcu Autobusowym, ul. Podhalańskiej, Rondzie na ul. Podhalańskiej i Os. Gwarków. Suma wypożyczeń na tych stacjach w obu sezonach wynosiła ponad 37 tysięcy.