Teatr szkolny "new name" zaprezentował spektakl o problemach nastolatków XXI wieku.

Uczniowie grający w spektaklu.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju, 3 marca zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie. Młodzież z grupy teatralnej "no name" przedstawiła sztukę pt. “Drogi Evanie”, a hasło całego wydarzenia to “Rzecz o samotności i oczyszczającej mocy prawdy oraz przebaczeniu...”. Przedstawienie miało ukazać problem, jaki dotyka naszą społeczność w XXI wieku. Depresja, lęki czy fobia to problemy, które coraz częściej są diagnozowane u młodych ludzi. Sztuka związana była z emocjami przedstawiającymi samotność, kłamstwa i relacjami z ludźmi. Scenariusz napisała jedna z uczennic – Hanna Mazur w oparciu o książkę i musical o tym samym tytule. Opiekunem koła teatralnego jest Tatiana Żmija oraz Elżbieta Maciniak.  

Po ukazaniu dającej do myślenia sztuki, głos zabrała Elżbieta Marciniak, nauczycielka języka polskiego: 

Ważne jest, aby czasem oderwać oczy od telefonu czy telewizora, a w zamian za to spojrzeć w nie osobie, którą mamy koło siebie. Możemy tak zacząć wspaniałą rozmowę i poznać głębiej ludzi”  

- wspomina.

Szkoła tym widowiskiem chciała uwrażliwić nas wszystkich. To apel do rodziców, nauczycieli, pedagogów, babci, dziadków, sióstr i braci - abyśmy byli uważni. Bo w każdej klasie, rodzinie czy grupie społecznej może znaleźć się osoba, która potrzebuje pomocy i wsparcia. 

Na scenie w głównych rolach zobaczyliśmy: Kacpra Skopa, Natalię Jarząbek, Oskara Augustyna, Pawła Cecota, Sonię Wita i Weronikę Celary.