Podnoszenie Świadomości Społecznej w Kwestii Bezpieczeństwa.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ma zaszczyt poinformować, że w ramach inicjatywy Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości odbędzie się V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Jest to wyjątkowe wydarzenie mające na celu podniesienie świadomości społecznej na temat zabezpieczania domów i mieszkań przed włamaniami.

Główne obchody tego dnia odbędą się 21 czerwca, jednak przez cały okres wakacji prowadzone będą praktyczne procedury, w których zaangażowana będzie policja. Działania te skoncentrują się na rozpowszechnianiu informacji dotyczących skutecznych sposobów zabezpieczania nieruchomości przed włamaniami. Policja będzie aktywnie współpracować z lokalnymi mediami, stronami internetowymi oraz społecznościami lokalnymi w celu dotarcia do jak największej liczby osób.

Pan Mariusz Cichomski, Dyrektor Departamentu Porządku Publicznego, zachęca wszystkich obywateli do podjęcia działań, które przyczynią się do osiągnięcia celów V Europejskiego Dnia Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. W szczególności, apeluje o aktywność w okresie poprzedzającym wakacje oraz w trakcie ich trwania.

Włamania do domów i mieszkań są niestety powszechnym zjawiskiem, które dotyka wiele osób i rodzin. Dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy mieli świadomość skutecznych metod zabezpieczania naszych nieruchomości. Dom to miejsce, w którym czujemy się bezpiecznie, dlatego warto zainwestować w odpowiednie zabezpieczenia.