Zakończyliśmy kolejny etap Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2024 - procedurę odwołań.

Podajemy ostateczną listę projektów zgłoszonych przez mieszkańców zadań ocenionych pozytywnie i negatywnie:

Ostatecznie pozytywnie zweryfikowane zostały łącznie 53 zadania, z czego 6 ogólnomiejskich i 47 osiedlowych/sołeckich w 20 jednostkach pomocniczych. Negatywną ocenę otrzymało łącznie 27 projektów zadań, z czego 7 ogólnomiejskich i 20 osiedlowych/sołeckich.

Głosowanie nad projektami do Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2024 przeprowadzone będzie od 9 do 19 czerwca 2023 roku. Każdy z mieszkańców będzie mógł oddać dwa głosy:

 • Jeden na projekt zadania ogólnomiejskiego.
 • Jeden na projekt zadania osiedlowego/sołeckiego zgodnie z miejscem zamieszkania (pod warunkiem, że głosowanie będzie się odbywać dla danego osiedla/sołectwa).

Karty do głosowania będzie można pobrać ze strony internetowej miasta lub w Urzędzie Miasta, w Wydziale Dialogu Społecznego, pokój 210A, w ograniczonej ilości od 9 czerwca.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Jastrzębia-Zdroju do aktywnego uczestnictwa w głosowaniu. To ważna okazja, aby wpływać na rozwój naszego miasta i decydować o inwestycjach realizowanych zgodnie z waszymi potrzebami i sugestiami.

Cieszymy się, że tak wiele osób wzięło udział w procesie Budżetu Obywatelskiego i przedstawiło swoje pomysły. Dziękujemy za zaangażowanie i współpracę. Liczymy na wasze aktywne uczestnictwo w głosowaniu i razem stworzymy lepsze Jastrzębie-Zdrój.

Dokładny opis poszczególnych projektów znajduje się w załączonych plikach. Zachęcamy do zapoznania się z nimi przed przystąpieniem do głosowania. Wasze głosy mają ogromne znaczenie dla kształtowania przyszłości naszej społeczności.

 • Ikona format pliku pdf
  Zadania ogólnomiejskie - pozytywne
 • Ikona format pliku pdf
  Zadania osiedlowe-sołeckie - pozytywne
 • Ikona format pliku pdf
  Zadania ogólnomiejskie - negatywne
 • Ikona format pliku pdf
  Zadania osiedlowe-sołeckie - negatywne