Kolejny mieszkaniec naszego miasta odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa pracownika jednego ze sklepów, który zwrócił uwagę na mężczyznę, który chwiejnym krokiem wsiada do samochodu i szybko powiadomili o tym Policję. 35-letni kierowca audi miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 7:10 na jednej z ulic w centrum miasta. Pracownik jednego ze sklepów spożywczych, widząc chwiejny krok, którym porusza się mężczyzna, po czym wsiada do pojazdu, natychmiast powiadomił mundurowych o swoich podejrzeniach.


Stróże prawa jadąc na miejsce interwencji, zauważyli pojazd na ulicy Katowickiej. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów drogówki potwierdziło podejrzenie zgłaszającego. 35-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, który kierował audi, miał w organizmie 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Teraz amator jazdy „na podwójnym gazie” za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.


Na uznanie i podziękowania zasługuje wzorowa, obywatelska postawa kierowcy, który skutecznie zareagował na przejaw łamania prawa w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”.