Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju tymczasowo aresztował 26-latka. Mężczyzna podejrzany jest o pobicie oraz kierowanie gróźb pozbawienia życia wobec swojej byłej partnerki. Mimo prokuratorskiego zakazu zbliżania się do kobiety zatrzymany wciąż próbował się z nią skontaktować. Jastrzębianin trafił już do zakładu karnego.

Decyzja o zastosowaniu najsurowszego środka zapobiegawczego zapadła wczoraj. Sąd postanowił tymczasowo aresztować 26-letniego jastrzębianina, któremu zarzuca się pobicie oraz kierowanie gróźb wobec swojej byłej partnerki.
26-latek od kwietnia 2023 roku uprzykrzał życie swojej byłej partnerce. Wielokrotnie dzwonił do niej i wysyłał wiadomości, nachodził w domu, przy czym groził jej. W międzyczasie prokurator zakazał mu zbliżać się do kobiety i z nią się kontaktować, ten jednak zlekceważył tę decyzję, a jego bezprawne działania przybrały na sile.
W niedzielę mężczyzna zaatakował kobietę. Uderzał pięściami oraz otwartą dłonią po głowie i twarzy. Ciągnął za włosy, popychał, kopał po ciele. Bił tak mocno, że doprowadził do licznych urazów. Po pobiciu uciekł, mundurowi zatrzymali go jeszcze tego samego dnia. Jastrzębianin dopuścił się także kierowania samochodem w czasie sądowego zakazu kierowania. Stróże prawa zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie mężczyźnie kolejnych zarzutów i skierowanie wniosku o jego tymczasowe aresztowanie.