Powstał nowy punkt dla młodych na mapie Jastrzębia-Zdroju.

Zdjecie przedstawia otwarcie punktu dla młodych.

W budynku Biznesu na Okrągło przy ulicy Sybiraków 2 od 20 września rozpoczął działalność YOLO – „YOUNG ON BOARD” Labour Office.

Miejsce aktywizacji zawodowej prowadzone przez jastrzębski PUP, w którym wszyscy w wieku od 18 do 30 lat znajdą dodatkowe wsparcie w zakresie społecznym, poradnictwa zawodowego i psychologicznego, a także zdrowia, edukacji, kwestii mieszkaniowych czy prawnych i ekonomicznych.

YOLO jest efektem naszych rozmów z młodzieżą i wsłuchania się w ich potrzeby. Jest to także element naszej Strategii dla młodych. Wiemy, jak młodzi podchodzą do urzędników i urzędów,  wiec my wyszliśmy do nich tworząc miejsce przyjazne i nowoczesne. Tu wśród zieleni , na neutralnym gruncie, mogą porozmawiać o swoich planach zawodowych, otrzymać realną pomoc, również materialną  lub po prostu przyjść ze znajomymi i spędzić dobrze czas. Jest też kącik dla dzieci, by młodzi rodzice mogli realizować swoje zawodowe ambicje czuwając jedocześnie nad swoimi pociechami.  Jest to też element realizowanego od lat Enter Jastrzębie – centrum kompetencyjnego dla ludzi młodych, które swoje docelowe miejsce znajdzie w remontowanej właśnie części Łaźni Moszczenica

- mówiła na otwarciu Anna Hetman, Prezydent Miasta. 

Partnerami projektu są OPS w Jastrzębiu-Zdroju, MZN w Jastrzębiu-Zdroju, Ebi Association, Blueform Marcin Kozłowski oraz Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Wodzisławiu Śląskim.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Biura coworkingowe w ramach Biznesu na Okrągło działają normalnie.

Więcej informacji na stronie PUP w Jastrzębiu-Zdroju.

O strategii dla młodych przeczytasz na bip.