Jak co roku ulubiony święty wszystkich dzieci zagości w naszym mieście. Atrakcji nie zabraknie!

Zdjęcie przedstawia spotkanie ze św. Mikołajem

6 grudnia to wyjątkowy dzień. Przypadają wówczas Mikołajki, czyli wspomnienie św. Mikołaja. Tradycją jest obdarowywanie się tego dnia prezentami, które trafiają przede wszystkim do najmłodszych. Tego dnia nie może zabraknąć również wizyty św. Mikołaja. W tym roku - podobnie, jak w poprzednich latach - pojawi się on w Jastrzębiu-Zdroju.

Miejskie jednostki przygotowały dla małych jastrzębian cały szereg atrakcji podczas organizowanych przez nie wydarzeń. Pierwsze odbędą się już na kilka dni przed Mikołajkami!

2 grudnia (sobota) w godz. 11:00-13:00 św. Mikołaj na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji gościć będzie na lodowisku Jastor. Oprócz spotkania ze świętym, odbędą się warsztaty robienia z nim bombek. Funkcjonować będzie także poczta św. Mikołaja, która wyśle do niego listy. Wydarzenie jest płatne, jego koszt zgodny jest z cennikiem wejścia na lodowisko.

Kolejne wydarzenia odbędą się 6 grudnia. Tego dnia atrakcje zapewnią Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna. W MOK-u, a dokładnie w Kinie "Centrum" o godz. 17:00 wystawiony zostanie spektakl teatralny pt. "Fabryka zabawek Świętego Mikołaja". Bilet wstępu na spektakl kosztuje 20 zł. Teatrzyk dla najmłodszych (o godz. 17:00) przewiduje również MBP. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

I na tym jednak nie skończą się Mikołajkowe atrakcje. Przed wydarzeniami w MOK-u i MBP o 16:30 nastąpi oficjalne rozświetlenie miejskich ozdób na placu WOŚP. Zrobimy to wspólnie ze św. Mikołajem, nie zabraknie także słodkiego co nieco.

Świętego Mikołaja spotkamy także w Zdroju, gdzie o 17:30 rozświetlimy wspólnie ozdoby świąteczne, a na dzieci będzie czekać czekoladowa niespodzianka.