UM Jastrzębie-Zdrój: Ważne tematy dotyczące autyzmu i depresji podczas spotkania w magistracie
W Jastrzębiu-Zdroju z inicjatywy specjalistów podjęto ważną dyskusję o autyzmie i depresji. Czy spotkanie w miejscowym urzędzie miasta rzuci nowe światło na te trudne tematy?
  • Spotkanie edukacyjne o autyzmie i depresji zainicjowane w Jastrzębiu-Zdroju.
  • Wystąpienie prof. Marion Hersh uświadamiające problemy osób autystycznych.
  • Projekt "ESKA – Razem przeciw depresji" wskazuje na narastający problem depresji wśród młodych.
  • Współpraca z zespołem Kwiat Jabłoni jako element wsparcia inicjatywy przeciw depresji.

Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju mieli okazję wysłuchać znawców w dziedzinie psychologii podczas wydarzenia mającego na celu podniesienie świadomości na temat autyzmu i depresji. Wykład prowadzony przez prof. Marion Hersh, samą borykającą się z autyzmem, pozwolił uczestnikom głębiej zrozumieć codzienne wyzwania osób dotkniętych tym zaburzeniem.

Oświatowe placówki wraz z opiekunami i realizatorami projektu "ESKA – Razem przeciw depresji" zbierały się, by zgłębić wiedzę i wymienić doświadczenia. Profesor Hersh, podzielona na dwie sesje, poruszyła kwestie związane z codziennym życiem osobnika autystycznego, jak również odpowiedziała na pytania dotyczące pracy z dziećmi z autyzmem w oparciu o własne doświadczenia z dzieciństwa.

Z kolei w drugiej części spotkania skupiono się na depresji wśród najmłodszych. Justyna Namielska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, przedstawiła założenia projektu wspieranego przez prezydent miasta Annę Hetman. Podczas prezentacji podkreślała znaczenie otwartości w rozmowach na temat depresji oraz wsparcia ze strony rodziców i rówieśników.

Wartym uwagi jest fakt, że zespół Kwiat Jabłoni zdecydował się wesprzeć projekt, udostępniając swój utwór "DOM" w celu zwiększenia świadomości problemu depresji. Ich muzyka staje się nośnikiem ważnego przekazu, dotykając serc i umysłów mieszkańców Jastrzębia-Zdroju.

Przedstawiciele różnych środowisk zgromadzonych na tym spotkaniu wskazywali na potrzebę ciągłej edukacji i dialogu w obszarze zaburzeń psychicznych. Wyzwania, z jakimi spotykamy się na co dzień, wymagają od nas empatii i gotowości do niesienia pomocy tym, którzy tej pomocy potrzebują.


Opierając się na: UM Jastrzębie-Zdrój