Dzielnicowi zatrzymali 122 osoby poszukiwane
Wyczyny jastrzębskich mundurowych: ponad sto zatrzymań w pół roku! Policjanci patrolujący ulice nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale także skutecznie wyławiają z tłumu osoby, na które wydano nakazy. Poznaj ich historię.
  • Sierżanci sztabowi Tomasz Kubiński i Krzysztof Stencel osiągnęli imponujący wynik w walce z przestępczością.
  • Praca dzielnicowego stawia przed mundurowymi wyjątkowe wyzwania i wymaga nieustannego zaangażowania.
  • 122 osoby poszukiwane zostały zatrzymane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, co świadczy o efektywności lokalnej policji.

Na przestrzeni sześciu miesięcy, sierżant sztabowy Tomasz Kubiński oraz sierżant sztabowy Krzysztof Stencel wykazali się niezwykłą czujnością i determinacją, dzięki której aż 122 osoby poszukiwane zostały zdjęte z listów gończych i nakazów doprowadzenia do Zakładu Karnego. Szczególnie godne uwagi jest to, że czterech z nich namierzyli dzięki swojemu sprytowi, a ośmiu kolejnych zatrzymano na podstawie listów gończych. Co ważne, wśród zatrzymanych znalazły się również trzy osoby, które wpadły w ręce praworządnych poza godzinami służby.

Być dzielnicowym to nie tylko nosić mundur, ale przede wszystkim żyć pracą na rzecz społeczności. To rola wymagająca nie tylko doskonałej znajomości terenu, ale także empatii i gotowości do działania w każdych warunkach. Każdego dnia dzielnicowi podejmują dialog z mieszkańcami, prowadzą obchody i analizują informacje, które mogą pomóc w utrzymaniu porządku i bezpieczeństwa w dzielnicy. Ich codzienność to nieustanna gotowość do pomocy i poświęcenie, które często wymaga szybkiej reakcji i skuteczności równie imponującej, jak wyniki sierżantów Kubińskiego i Stencela.

Przykład jastrzębskich policjantów pokazuje, że mundurowi nie tylko strzegą prawa, lecz również budują most zaufania między siłami porządkowymi a społecznością. Ich praca zyskuje jeszcze większe znaczenie, gdy uwzględnimy, że dzielnicowi często działają samodzielnie, stając się twarzą policji wśród lokalnych społeczności. Warto doceniać ich wysiłki, gdyż to dzięki nim bezpieczeństwo staje się częścią naszej codzienności.


Na podst. Policja Jastrzębie Zdrój