„Zabierz mnie do domu”
Podążaj ścieżkami sztuki – jastrzębskie ulice ożyją dzięki inicjatywie lokalnej artystki!
  • Ewelina Skiba, jastrzębska artystka, przemienia miasto w galerię sztuki na świeżym powietrzu.
  • Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju będą mogli odnaleźć i zabrać do domu obrazy rysowane przez Skibę.
  • Interaktywny projekt kulturalny trwa od marca do końca listopada.
  • Twórczość Skiby zostanie podsumowana wystawą w Urzędzie Miasta, gdzie zaprezentowane będą wszystkie prace.

Miłośnicy sztuki w Jastrzębiu-Zdroju mogą przygotować się na niecodzienne wydarzenie. Lokalna twórczyni, Ewelina Skiba, zaprasza mieszkańców do uczestnictwa w artystycznym polowaniu, które zamieni miasto w niestandardową przestrzeń ekspozycyjną. Wspomniana inicjatywa to unikalne połączenie sztuki i gry miejskiej, które ma szansę skraść serca nie tylko dorosłych, ale i najmłodszych odbiorców kultury.

Artystka Ewelina Skiba podjęła się wyzwania, by każdego miesiąca zaskakiwać jastrzębian nową, oryginalną pracą. Kreatywne poszukiwania rozpoczęły się 1 marca i potrwają do ostatniego dnia listopada. Odkrywanie miasta poprzez pryzmat sztuki staje się więc możliwością na przeżycie przygody na własnym podwórku.

To mieszkańcy zdecydują, które z tych miejsc warto odwiedzić (danego miesiąca), by stać się posiadaczem rysunku – wskazuje Ewelina Skiba, zapewniając, że każdy kto wyruszy na poszukiwania, ma szansę stać się właścicielem unikatowego obrazu.

W tajemniczy świat górników, jako tematu pierwszego dzieła, wprowadziła już Ewelina Skiba. To jednak jedynie początek serii niespodzianek, które mają zachęcić jastrzębian do odkrywania kultury w najmniej oczekiwanych miejscach. Przestrzeń miejska stanie się płótnem, na którym każdy może znaleźć cząstkę artystycznej duszy miasta.

Projekt kończy się wystawą, gdzie prezentowane będą wszystkie dzieła – to okazja, aby podziwiać kompletną kolekcję prac Skiby. Wydarzenie to będzie również podsumowaniem jej dotychczasowego dorobku artystycznego. Autorka, będąca jedną z otrzymujących stypendium na twórczość artystyczną, planuje świętowanie z mieszkańcami swojej pracy, oferując równocześnie warsztaty dla dzieci, które wprowadzą najmłodszych w świat rysunku.

Co miesiąc, kiedy tylko pojawi się nowy obraz, mieszkańcy będą mieli okazję zmierzyć się z wyzwaniem i wcielić się w detektywów sztuki. Ewelina Skiba zapewnia, że Kto poszukuje, ten obraz znajduje i otrzymuje, dając nadzieję na niezapomniane wrażenia oraz pamiątkę, która będzie stałym przypomnieniem o pięknie lokalnej kultury. Niech Jastrzębie-Zdrój stanie się dla was przestrzenią pełną artystycznych odkryć!


Opierając się na: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój