Przerwy w dostawie ciepła w Jastrzębiu-Zdroju z powodu nieszczelności sieci
Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju z rejonu ulic: 1 Maja oraz Witczaka mogą spodziewać się przerw w dostawie ciepła w najbliższy wtorek, 20 lutego. Powód? Konieczne naprawy nieszczelności sieci ciepłowniczej. Mimo ewentualnych niedogodności, prace mają na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców.
  1. 20 lutego od godziny 7:00 do godzin popołudniowych odbiorcy ciepła przy ulicach: 1 Maja 33, 35, 36, 37, 39-41, 43, 45, 55, 61 oraz Witczaka 3a, 4 w Jastrzębiu-Zdroju nie będą mieli dostępu do ciepła z powodu napraw.
  2. Prace mają na celu usunięcie nieszczelności na sieci ciepłowniczej.
  3. PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa S.A., jako wykonawca, zapowiedział, że będzie na bieżąco informować o postępach prac.
  4. Firma przeprasza za wszelkie niedogodności i deklaruje starania, by czas przerwy był jak najkrótszy.

Kiedy temperatura za oknem mocno spada, każdy z nas liczy na to, że w zaciszu własnego domu znajdzie ciepło i komfort. Niestety, mieszkańcy pewnych części Jastrzębia-Zdroju będą musieli na chwilę zapomnieć o tej przyjemności. Wszystko przez planowane prace na sieci ciepłowniczej, które są niezbędne, aby zapewnić dalszą stabilność i bezpieczeństwo dostaw. Choć zimne kaloryfery mogą wprawić w nie najlepszy nastrój, warto pamiętać, że prace te są inwestycją w przyszłość naszych domów.

„Dołożymy wszelkich starań, aby czas przerwy w dostawie ciepła maksymalnie skrócić. Za powstałe niedogodności z góry przepraszamy.” - przekazał dostawca. W tych kilku słowach kryje się obietnica szybkiego powrotu do normy i wysiłek, aby jak najmniej zakłócić codzienne życie mieszkańców.

Warto w tym czasie mieć na uwadze także sąsiadów, zwłaszcza tych najbardziej wrażliwych na brak ciepła, jak osoby starsze czy rodziny z małymi dziećmi. Mały gest wsparcia czy pomoc mogą mieć wielkie znaczenie, kiedy domowa ciepłota ustępuje miejsca chłodowi.

Informacje o postępach prac będą na bieżąco aktualizowane, a wszelkie działania mają na celu minimalizację niedogodności. Niemniej, warto być przygotowanym na to, że nadchodzący wtorek może być nieco chłodniejszy niż zwykle.


Na podst. Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój