UM Jastrzębie-Zdrój: Zmiany w dostępności bibliotek w dniach 9-11 kwietnia
Miłośnicy książek i regularni bywalcy bibliotek, uwaga! Nadchodzą czasowe zmiany w dostępności usług bibliotecznych, które wpłyną na Wasze czytelnicze plany. W dniach od 9 do 11 kwietnia, system, który jest sercem organizacyjnym bibliotek, przejdzie gruntowną aktualizację. Przygotujcie się na pewne niedogodności, ale nie zapominajcie, że miłość do literatury zawsze znajdzie sposób, by przetrwać wszelkie przeszkody.
  1. W dniach 9-11 kwietnia ograniczenia w wypożyczaniu książek.
  2. Reinstalacja systemu PROLIB - nerwa bibliotekarskiego świata.
  3. Dostęp do czytelni i punktu ksero zostanie zachowany.
  4. Kawiarnia Da Vinci w filii nr 2 otwarta dla czytelników.

W nadchodzącym tygodniu, miłośnicy literatury będą musieli zmierzyć się z pewnymi ograniczeniami w dostępie do swoich ulubionych zbiorów i usług. Główna przyczyna to konieczność przeprowadzenia aktualizacji systemu PROLIB, który stanowi kręgosłup zarządzania bibliotekami. Chociaż większość z nas może nie być świadoma, jak ważną rolę odgrywa ten system w codziennym funkcjonowaniu naszych bibliotek, to właśnie on stoi za płynnością wypożyczania i zwrotu książek.

Podczas gdy technologia przechodzi swoją odnowę, niektóre usługi będą tymczasowo niedostępne. W szczególności, w tych dniach nie będzie możliwości wypożyczania książek. To niewątpliwie spory dyskomfort dla wielu z nas, którzy na co dzień korzystają z bibliotecznych zbiorów. Niemniej jednak, to także okazja, by odkryć inne możliwości, jakie oferują biblioteki.

Na szczęście, nie wszystkie drzwi zostaną zamknięte. Przestrzenie takie jak czytelnie i punkty ksero pozostaną otwarte dla zwiedzających, a także nadal będzie można cieszyć się kawą w kawiarni Da Vinci, zlokalizowanej w filii nr 2. Może to być idealny moment, aby zanurzyć się w lekturze na miejscu, korzystając z bogactwa dostępnych tam materiałów.

Ta chwilowa przerwa w standardowym funkcjonowaniu bibliotek, choć może być źródłem drobnych niedogodności, jest również przypomnieniem o ciągłej potrzebie dostosowywania się do zmieniających się technologii. To właśnie dzięki nim nasze biblioteki mogą oferować usługi na najwyższym poziomie, odpowiadając na potrzeby współczesnych czytelników. Bądźmy więc cierpliwi i wykorzystajmy ten czas na odkrywanie nowych sposobów korzystania z literackiego świata, który otwiera przed nami biblioteka.


UM Jastrzębie-Zdrój