Sezon rowerowy rozpoczyna się w naszym mieście – zapowiedź Rodzinnego Rajdu „Pierwszy Dzwonek”
Zbliża się wydarzenie, które rozkręci serca miłośników dwóch kółek w naszym mieście – Rodzinny Rajd Rowerowy „Pierwszy Dzwonek”. To już 16. edycja tej imprezy, która każdego roku przyciąga rzesze entuzjastów jazdy na rowerze. Nie tylko spragnieni przygody mieszkańcy, ale i goście z zewnątrz, będą mieli okazję wspólnie świętować początek sezonu rowerowego, wciąż mając szansę na zapisanie się do udziału.
  1. 16. edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego „Pierwszy Dzwonek” odbędzie się 20 kwietnia.
  2. Zapisy trwają do 12 kwietnia, limit uczestników to 150 osób, odbywają się online.
  3. Uczestnictwo jest odpłatne: 12 zł za dzieci i młodzież, 22 zł za dorosłych, w cenie koszulka, posiłek i niespodzianka.
  4. Rajd z konkurencjami sprawnościowymi na 26 km trasie, start i meta przy Hali Widowiskowo-Sportowej.

Rower to nie tylko środek transportu, ale i narzędzie do budowania wspólnoty oraz zdrowego stylu życia. Właśnie z tego powodu niezwykle cieszy nas, że Rodzinny Rajd Rowerowy „Pierwszy Dzwonek” ponownie zawita do naszego miasta, gromadząc rodziny, przyjaciół oraz wszystkich tych, dla których pedałowanie to pasja i przyjemność. W tym roku rajd wyruszy swoją trasę 20 kwietnia, a uczestnicy będą mieli okazję przejechać przez najbardziej malownicze zakątki miasta, pokonując łącznie 26 kilometrów.

Organizatorzy, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, przygotowali wiele atrakcji. Rajd nie ograniczy się jedynie do wspólnej jazdy. Uczestnicy będą mieli szansę wziąć udział w różnorodnych konkurencjach sprawnościowych, przewidzianych dla sześciu kategorii wiekowych. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostaną nagrodzeni tytułowymi „DZWONKAMI”, co z pewnością stanie się miłą pamiątką i motywacją do dalszego rozwijania rowerowych pasji.

Koszt udziału w rajdzie wynosi 12 złotych dla dzieci i młodzieży (roczniki 2006 i młodsze) oraz 22 złote dla osób dorosłych (roczniki 2005 i starsze). Uczestnicy mogą liczyć na okolicznościową koszulkę, ciepły posiłek oraz słodką niespodziankę. Jest to nie tylko sposób na aktywne spędzenie czasu, ale również okazja do wsparcia organizatorów w propagowaniu zdrowego stylu życia i integracji społeczności lokalnej.

Udział w wydarzeniu wymaga wcześniejszej rejestracji, która odbywa się drogą internetową. Zainteresowani powinni pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona do 150 uczestników, a termin zapisów kończy się 12 kwietnia o godzinie 23:59:59. To doskonała okazja, by zarejestrować się już teraz i zapewnić sobie miejsce w tym niezwykłym wydarzeniu, które z pewnością na długo zostanie w pamięci uczestników.


Opierając się na: UM Jastrzębie-Zdrój