Nabór wniosków do programu wsparcia lig amatorskich do 6 maja
Ministerstwo Sportu i Turystyki otworzyło nabór wniosków do programu wspierającego amatorskie ligi sportowe. Organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o znaczące dofinansowanie, którego celem jest poprawa warunków dla amatorskich sportowców i organizatorów zawodów. Czas na aplikowanie jest ograniczony – termin zamyka się 6 maja 2024 roku.
  1. Do 6 maja 2024 roku możliwe jest składanie wniosków o granty.
  2. Łączny budżet programu to 40 milionów złotych.
  3. Organizacje mogą otrzymać do 95% dofinansowania kosztów kwalifikowalnych.
  4. Program skierowany jest do NGO's promujących sport i kulturę fizyczną.

Program, który ruszył z inicjatywy Ministerstwa Sportu i Turystyki, ma na celu nie tylko wsparcie już istniejących lig, ale również stworzenie możliwości dla nowych projektów amatorskiego sportu. Wspieranie amatorskich zawodów sportowych odgrywa kluczową rolę w budowaniu społeczności lokalnych oraz promowaniu zdrowego stylu życia.

Jednym z głównych założeń programu jest zwiększenie dostępności sportów dla różnych grup społecznych oraz podnoszenie standardów organizacji zawodów. Dzięki temu lokalne inicjatywy mogą liczyć na solidne wsparcie finansowe, które pozwoli na realizację ambitniejszych przedsięwzięć sportowych.

Warto zaznaczyć, że program nie tylko zwiększa dostępność sportu, ale też promuje wartości takie jak fair play, integracja społeczna oraz aktywność fizyczna wśród amatorów. To wszystko przyczynia się do zwiększenia atrakcyjności lokalnych wydarzeń sportowych, co bezpośrednio wpływa na poprawę jakości życia mieszkańców.

Maksymalna wysokość dofinansowania, sięgająca 95% kwalifikowalnych kosztów, jest zachętą dla wielu organizacji, by zgłosić się po fundusze potrzebne do realizacji ich projektów. Szczegółowe informacje na temat programu i procesu aplikacyjnego są dostępne dla wszystkich zainteresowanych, co ułatwia dostęp do niezbędnych zasobów.

Jeśli więc reprezentujesz organizację pozarządową działającą na rzecz sportu i kultury fizycznej, to jest to idealna okazja, aby uzyskać finansowe wsparcie dla Twoich inicjatyw. Nie przegap terminu składania wniosków i wykorzystaj szansę na rozwój lokalnego sportu amatorskiego!


Na podst. UM Jastrzębie-Zdrój