Adam Pierończyk rozpocznie 10. edycję Festiwalu JAZZtrzębie
Jazzowa uczta w sercu miasta! Już jutro rozpocznie się 10. edycja Festiwalu JAZZtrzębie, która wprowadzi nas w świat wyjątkowych brzmień i wirtuozerskich wykonawców. Pierwsze akordy zabrzmią w Carbonarium, inaugurując serię koncertów, które ożywią nasze kulturalne pejzaże.
  1. Start festiwalu odbędzie się w Carbonarium, gdzie usłyszymy solowy recital Adama Pierończyka.
  2. Bilet wstępu na otwarcie festiwalu wynosi 50 PLN.
  3. Impreza jest współfinansowana przez budżet miasta i organizowana przez Fundację Kreatywności Artystycznej – Jazzu Trzeba.
  4. Partnerami wydarzenia są Państwowa Szkoła Muzyczna oraz Instytut Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia Moszczenica.

Adam Pierończyk, ceniony za swoje wrażliwe i technicznie zaawansowane podejście do saksofonu sopranowego, otworzy festiwal swoim solowym występem. Jego talent do odkrywania nowych, często nieeksplorowanych rejestrów instrumentu, czyni ten koncert nie tylko muzycznym wydarzeniem, ale prawdziwą artystyczną podróżą.

„To istniejący już 10 lat bardzo ważny, osobisty i wirtuozerski projekt saksofonisty. Piękne brzmienie i melodie oraz rzadko spotykane wyprawy, eksplorujące na ogół niedostępne rejestry tego wymagającego instrumentu” – informują organizatorzy Festiwalu.

Festiwal JAZZtrzębie, będący jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście, każdego roku przyciąga liczne grono miłośników jazzu. Jubileuszowa, dziesiąta edycja festiwalu, obiecuje być wyjątkowo pamiętna. Współpraca z lokalnymi instytucjami kultury jak Państwowa Szkoła Muzyczna czy Instytut Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia Moszczenica, dodatkowo wzbogaca ofertę festiwalu, tworząc platformę dla dialogu artystycznego i edukacyjnego.

Przez kolejne dni festiwalu, miasto będzie żyło jazzem, oferując mieszkańcom i gościom szeroki wachlarz koncertów, warsztatów i spotkań z artystami. Zapraszamy do wspólnego świętowania tej wyjątkowej, dziesiątej edycji Festiwalu JAZZtrzębie – festiwalu, który stał się ważną częścią naszej lokalnej tradycji kulturalnej.


Na podstawie: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój