UM Jastrzębie-Zdrój: Ponad 3,5 tysiąca uczniów w kampanii Rowerowy Maj
Rowerowy Maj przyciąga tłumy młodych entuzjastów! Inicjatywa, która już po raz trzeci aktywizuje nasze przedszkolaki oraz uczniów szkół podstawowych, cieszy się rekordową popularnością.
  1. Kampania wspiera aktywny dojazd do szkół i przedszkoli.
  2. Wzięło w niej udział 11 przedszkoli i 8 szkół podstawowych.
  3. Łącznie akcję wspiera 3 589 dzieci z 215 grup i klas.
  4. Zwycięskie grupy i uczniowie zostaną nagrodzeni na zakończenie kampanii 31 maja.

Inicjatywa "Rowerowy Maj" promuje nie tylko zdrowy styl życia poprzez aktywny transport, ale także pozytywnie wpływa na świadomość ekologiczną najmłodszych. Dzieci przybywające do placówek edukacyjnych na rowerach, hulajnogach, rolkach czy deskorolkach, zapisują swoje podróże w specjalnych dzienniczkach rowerowych, co wprowadza element zdrowej rywalizacji i motywacji.

Organizatorzy kampanii podkreślają, że każdy uczestnik, dotykając do szkoły na rowerze czy hulajnodze, przyczynia się do zmniejszenia ruchu samochodowego wokół placówek, co jest korzystne zarówno dla środowiska, jak i bezpieczeństwa dzieci. "Życzymy wszystkim uczestnikom kampanii wytrwałości i mocno Wam kibicujemy!" - informują organizatorzy akcji.

Na zakończenie kampanii, która przypada na 31 maja, planowane jest podsumowanie osiągnięć oraz uroczyste wręczenie nagród dla najbardziej zaangażowanych uczestników. To znakomita okazja, by podziękować wszystkim zaangażowanym oraz uhonorować zwycięzców, którzy wykazali szczególne zaangażowanie i aktywność.

Kampania "Rowerowy Maj", poprzez swoje założenia i realizację, skutecznie integruje społeczność lokalną, angażując zarówno dzieci, jak i dorosłych w działania na rzecz zdrowszego i bardziej zrównoważonego stylu życia.


UM Jastrzębie-Zdrój