Dzień Dziecka w Parku Zdrojowym z Biblioteką Główną
Park Zdrojowy stanie się miejscem magicznym dla najmłodszych mieszkańców już pierwszego czerwca! Biblioteka Główna zaprasza na obchody Dnia Dziecka, które obiecują być pełne atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Od literackiego rozpoczęcia po muzyczne show – każdy znajdzie coś dla siebie.
  1. Uroczyste otwarcie z wierszem Juliana Tuwima „Lokomotywa”.
  2. Koncert „Dźwiękoludków” z przebojami w oryginalnych aranżacjach.
  3. Warsztaty artystyczne i rękodzielnicze dla dzieci.
  4. Bajkowa loteryjka i kiermasz książek.

W tym wyjątkowym dniu Park Zdrojowy zamieni się w krainę dziecięcej wyobraźni. Rozpoczniemy od literackiego akcentu – czytania wiersza „Lokomotywa”, co jednocześnie zainauguruje XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Hasło tego roku, "Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!", zachęca do wspólnego odkrywania literackich światów.

Następnie scena zostanie przejęta przez „Dźwiękoludki”, które zaskoczą młodą publiczność nietuzinkowymi interpretacjami znanych dziecięcych piosenek. Od „Starego Niedźwiedzia” w rytmie reggae po „Ogórka” na rockowo – radość i zabawa murowana.

Dodatkowo, dla młodych artystów przygotowaliśmy szereg warsztatów plastycznych i rękodzielniczych. To szansa, by rozbudzić kreatywność i manualne zdolności. W strefie pojazdów sterowanych najmłodsi będą mogli poczuć dreszczyk emocji, prowadząc zdalnie sterowane samochody wyścigowe.

Wśród innych atrakcji znajdzie się kiermasz książek, gdzie każdy mały czytelnik znajdzie coś dla siebie, a także bajkowa loteryjka, która dostarczy dodatkowych emocji. Nie zabraknie także animatorów – szczudlarzy i twórców malunków na twarzy, którzy zamienią dziecięce buzie w dzieła sztuki.

Świętowanie Dnia Dziecka to doskonała okazja, by spędzić czas w rodzinnym gronie, ciesząc się wspólnymi chwilami. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do wspólnego świętowania i odkrywania magicznego świata książek i zabawy. Niech ten dzień stanie się pięknym wspomnieniem dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta!


Opierając się na: Biblioteka Główna w Jastrzębiu-Zdroju