Policja Jastrzębie Zdrój: Zatrzymani za narkotyki podczas kontroli drogowej
W nocy, podczas rutynowej kontroli drogowej, policjanci zatrzymali 39-letniego kierowcę oraz 16-letnią pasażerkę, którzy mieli przy sobie substancje narkotyczne. Mężczyzna został zatrzymany, natomiast nieletnia trafiła pod opiekę rodziców, a jej sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.
  1. Zatrzymanie miało miejsce podczas kontroli drogowej prowadzonej przez jastrzębskich wywiadowców.
  2. W pojeździe marki Mercedes znajdowały się 4 osoby, z których dwie były wyraźnie zdenerwowane.
  3. 16-latka oraz jej 39-letni towarzysz podróży posiadali przy sobie narkotyki.
  4. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia; sprawą dziewczyny zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Podczas kontroli, która miała miejsce wczorajszej nocy, policjanci szybko zorientowali się, że nerwowe zachowanie dwóch z czterech pasażerów nie jest bez powodu. Środki odurzające zostały znalezione przy 16-letniej dziewczynie oraz 39-letnim mężczyźnie, który kierował pojazdem. Wobec mężczyzny zastosowano tymczasowe aresztowanie, natomiast nieletnia została przekazana pod opiekę rodziców.

Sąd Rodzinny i Nieletnich, który zajmie się sprawą dziewczyny, może zdecydować o zastosowaniu różnych środków wychowawczych. Możliwe kary to zarówno nadzór kuratora, jak też umieszczenie w ośrodku wychowawczym. Decyzja ta zależeć będzie od okoliczności sprawy oraz wcześniejszego zachowania nieletniej.

Przypadek ten stanowi kolejny przykład na to, jak ważne jest ścisłe monitorowanie zachowań młodzieży, zwłaszcza w kontekście kontaktów z substancjami zakazanymi. Społeczność lokalna powinna być świadoma konsekwencji prawnych, jakie niesie za sobą posiadanie narkotyków, a także możliwości prewencyjnych działań, które mogą zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości.


Opierając się na: Policja Jastrzębie Zdrój