Jastrzębscy sportowcy z U18 mistrzami Śląska: Złoto dla Łyska i Kempy
W miniony weekend młodzi sportowcy z naszego regionu zdobyli złote medale na Mistrzostwach Śląska U18 w Rudzie Śląskiej, odnosząc spektakularne sukcesy w różnych konkurencjach lekkoatletycznych.
  1. Konrad Łysek zdobył złoto na 800 m.
  2. Igor Kempa triumfował w trójskoku.
  3. Rekordy życiowe i klubowe zawodników.
  4. Wyróżnienia dla trenerów Krystiana Ciemały i Jakuba Staśkiewicza.

Konrad Łysek, startując na dystansie 800 metrów, zdołał wywalczyć złoty medal, ustanawiając przy tym swój nowy rekord życiowy - 2:00.35. Wyjątkowy wynik tego młodego zawodnika zasługuje na szczególne uznanie, gdyż stanowi on nie tylko osobiste osiągnięcie, lecz także ważny moment dla lokalnej lekkoatletyki.

Igor Kempa, również reprezentant naszego regionu, triumfował w trójskoku, osiągając imponujący wynik 13,27 metra. Ten rezultat nie tylko dał mu złoty medal, ale także pozwolił ustanowić nowy rekord życiowy oraz klubowy.

Warto także wspomnieć o innych sportowcach, którzy brali udział w mistrzostwach. Adam Jaszczyk zajął 6. miejsce w biegu na 800 m U18 z czasem 2:04.71, Michalina Ligenza uplasowała się na 7. miejscu w tej samej kategorii z wynikiem 2:28.19, Zosia Piotrowska była 12. na 200 m U18 z czasem 27.48, a Martyna Metlak zakończyła bieg na 200 m U20 na 14. miejscu z wynikiem 27.07.

Wszystkie te osiągnięcia były możliwe dzięki ciężkiej pracy zawodników oraz ich trenerów. Gratulacje dla Krystiana Ciemały i Jakuba Staśkiewicza, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowania swoich podopiecznych do zawodów.

Te sukcesy pokazują, że nasz region ma wiele do zaoferowania w dziedzinie lekkoatletyki. Młodzi sportowcy nie tylko podnoszą swoje umiejętności, ale również reprezentują nas z dumą na arenie wojewódzkiej.

Opierając się na: UM Jastrzębie-Zdrój