Straż Miejska czyta dzieciom w Bibliotece Głównej w Jastrzębiu-Zdroju
W deszczowy dzień, pełen przygód, dzieci w Bibliotece Głównej miały okazję wysłuchać niezwykłego opowiadania. Przedstawicielki Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju odwiedziły bibliotekę, by przeczytać najmłodszym książkę Lizzy Stewart „W moim ogrodzie jest tygrys”.
  1. Straż Miejska czytała dzieciom książkę „W moim ogrodzie jest tygrys”.
  2. Wydarzenie miało miejsce w Bibliotece Głównej.
  3. Dzieci otrzymały maskotki Smokusia.
  4. Podziękowania dla uczestników i zachęta do głośnego czytania.

Pomimo deszczowej aury, mali czytelnicy nie zawiedli i przybyli do Biblioteki Głównej, gdzie czekała na nich niespodzianka. W ramach akcji promującej czytelnictwo, funkcjonariuszki Straży Miejskiej przeczytały dzieciom opowiadanie Lizzy Stewart zatytułowane „W moim ogrodzie jest tygrys”.

To pełna magii i przygód historia, która przeniosła młodych słuchaczy w świat wyobraźni. Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści, a ich zaciekawienie rosło z każdą chwilą. Spotkanie to miało na celu nie tylko rozwijanie pasji do książek, ale również budowanie pozytywnych relacji między najmłodszymi a przedstawicielami służb miejskich.

Dla dzielnych słuchaczy, którzy mimo niesprzyjającej pogody dotarli do biblioteki, przygotowano niespodziankę. Każde dziecko otrzymało maskotkę Straży Miejskiej – sympatycznego Smokusia, co wywołało uśmiechy na ich twarzach. Tego typu gesty nie tylko umilają czas dzieciom, ale również wzmacniają ich więź z lokalną społecznością.

Organizatorzy spotkania dziękują wszystkim uczestnikom za obecność i zachęcają do regularnego głośnego czytania, nie tylko od święta. To inicjatywa, która ma na celu pokazanie, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu przy książkach i budowanie nawyku czytania od najmłodszych lat.

Mamy nadzieję, że takie spotkania będą odbywać się częściej, inspirując dzieci do odkrywania kolejnych literackich przygód i rozwijania wyobraźni. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejne wydarzenia w naszej bibliotece.


Źródło: Biblioteka Główna w Jastrzębiu-Zdroju