Dylematy przedszkolaka: Smok czy smog?
Przedszkolaki z PP nr 5 wzięły udział w warsztatach ekologicznych, które miały na celu uświadomienie im problemu zanieczyszczenia powietrza i jego skutków. Dzięki zajęciom prowadzonym przez miejskiego ekodoradcę, dzieci zdobyły wiedzę na temat smogu i jego wpływu na zdrowie.
  1. Warsztaty ekologiczne dla przedszkolaków.
  2. Udział miejskiego ekodoradcy.
  3. Eksperymenty i zabawa.
  4. Wiedza na temat smogu i jego skutków.

W ramach programu „Śląskie. Przywracamy błękit.”, 4 czerwca dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 miały okazję uczestniczyć w warsztatach dotyczących ochrony powietrza. Dzięki interaktywnym zajęciom, najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mogli zrozumieć, czym jest smog i dlaczego jest tak niebezpieczny.

Podczas warsztatów, prowadzonych przez miejskiego ekodoradcę, dzieci nie tylko zdobywały wiedzę, ale również bawiły się i eksperymentowały. Takie połączenie nauki i zabawy sprawiło, że sześciolatki z przedszkola przy ulicy Kaszubskiej teraz doskonale wiedzą, jak bardzo smog zatruwa zdrowie i jakie są sposoby walki z tym problemem.

Program „Śląskie. Przywracamy błękit.” to największa inicjatywa w Europie mająca na celu ochronę powietrza. Dzięki takim działaniom, jak warsztaty dla dzieci, świadomość ekologiczna wśród najmłodszych mieszkańców znacząco rośnie, co w przyszłości może przynieść pozytywne efekty dla naszego środowiska.

Dylematy przedszkolaka, takie jak SMOK czy SMOG, stają się teraz jasne i zrozumiałe. Dzięki zdobytej wiedzy, dzieci są teraz bardziej świadome problemów związanych z zanieczyszczeniem powietrza i mogą aktywnie uczestniczyć w działaniach na rzecz jego poprawy.


Wg inf z: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój