Zmiany personalne w sztabie Jastrzębskiego Węgla przed sezonem 2024/2025
Jastrzębski Węgiel przed sezonem 2024/2025 wprowadza istotne zmiany w sztabie szkoleniowym. Nowe twarze i przedłużone kontrakty mają na celu kontynuację sukcesów drużyny. Przyjrzyjmy się, kto dołączył do zespołu i jakie zmiany personalne nastąpiły.

Marcelo Mendez pozostaje na czele zespołu

Najważniejszą informacją dla fanów Jastrzębskiego Węgla jest przedłużenie kontraktu z trenerem Marcelo Mendezem na kolejny sezon. Jego doświadczenie i zaangażowanie będą nadal kluczowe dla sukcesów drużyny. Mendez, który od lat prowadzi drużynę, jest cenionym szkoleniowcem w świecie siatkówki, a jego obecność daje zespołowi stabilność i pewność.

Kontynuacja współpracy z asystentami

W nadchodzącym sezonie Jastrzębski Węgiel będzie nadal współpracował z trójką asystentów trenera: Henrique Furtado, Leszkiem Dejewskim oraz Bogdanem Szczebakiem. Ich wiedza i umiejętności są istotnym wsparciem dla zespołu, a kontynuacja współpracy świadczy o zaufaniu, jakim darzy ich główny trener.

Nowe twarze w sztabie szkoleniowym

W sztabie szkoleniowym pojawią się również nowe twarze. Drugi rok z rzędu funkcję statystyka drużyny będzie pełnił Juan Mendez, syn trenera Marcelo Mendeza. Jego analizy są niezwykle ważne dla przygotowań i strategii meczowych.

Jedną z istotnych zmian jest zakończenie współpracy z trenerem przygotowania motorycznego, Federico Baronim, który pracował w Jastrzębskim Węglu przez ostatnie dwa sezony. „Ten klub i to miasto na zawsze pozostaną w moim sercu. Z jednej strony mam na myśli sferę zawodową, to co wspólnie wypracowaliśmy, ale ważniejsza jest pamięć o ludziach, z którymi dzieliłem tutaj niesamowite momenty. Te kwestie są najważniejsze” – powiedział Baroni przed powrotem do ojczyzny.

Jego miejsce zajmie Matias Koichi Rebelles, który obecnie odpowiada za przygotowanie motoryczne żeńskiej kadry Argentyny, a w minionym sezonie ligowym pełnił tę rolę w zespole wicemistrza Rumunii, Arcada Galați. Rebelles ma bogate doświadczenie w pracy z różnymi drużynami na całym świecie, co może przynieść świeże podejście do treningów. „Jestem z tego faktu bardzo szczęśliwy. Bycie członkiem sztabu jednej z najlepszych drużyn na świecie to zaszczyt i ogromna odpowiedzialność, a praca z graczami na najwyższym poziomie będzie wielkim, osobistym wyzwaniem. Jestem gotów pomóc zespołowi w sprostaniu wyzwaniom w nadchodzącym sezonie” – mówi Matias.

Zmiany w dziale fizjoterapii

W sztabie szkoleniowym Jastrzębskiego Węgla zaszły również zmiany w dziale fizjoterapii. Z klubem rozstają się obaj fizjoterapeuci: Bartosz Celadyn i Korneliusz Osman. Nowym fizjoterapeutą zostanie 39-letni Adrian Brudnicki, absolwent katowickiej AWF, który przez ostatnie pięć lat był związany z MKS-em Będzin. Przed będzińskim klubem, Brudnicki pracował w GKS-ie Katowice, a także współpracował z reprezentacjami Polski kobiet i mężczyzn w boksie olimpijskim. W sezonie 2023 był także w sztabie szkoleniowym Stefano Lavariniego w siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet. „Cieszę się, że dostałem taką propozycję. Dziękuję za zaufanie i zrobię wszystko, żeby nie zawieść” – powiedział nowy fizjoterapeuta Jastrzębskiego Węgla.

Determinacja i profesjonalizm na nowy sezon

Wsparcie i profesjonalizm sztabu szkoleniowego sprawią, że Jastrzębski Węgiel przystąpi do sezonu 2024/2025 z pełną determinacją do osiągania najlepszych wyników. Zmiany personalne mają na celu wzmocnienie zespołu i kontynuację jego sukcesów. Kibice mogą liczyć na emocjonujące mecze i walkę o najwyższe cele w nadchodzącym sezonie.


Na podstawie: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój