Spotkanie z Jakubem Żulczykiem: Odkryj kulisy jego twórczości i ekranizacji 12 listopada
Już wkrótce mieszkańcy będą mieli niepowtarzalną okazję spotkania z jednym z najważniejszych współczesnych autorów literackich. Jakub Żulczyk, pisarz i scenarzysta, zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w Bibliotece Głównej.

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem - data i miejsce

Wydarzenie "Żulczyk na ekranie" zaplanowane jest na 12 listopada 2024 roku, o godzinie 18:00. Miejsce spotkania to Biblioteka Główna, mieszcząca się przy ul. Wielkopolskiej 1a. To doskonała okazja, by poznać bliżej twórczość tego utalentowanego autora oraz porozmawiać o jego doświadczeniach związanych z adaptacjami ekranowymi.

Twórczość Jakuba Żulczyka - od debiutu do sukcesów

Jakub Żulczyk zadebiutował w 2006 roku powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę”, która otworzyła mu drzwi do literackiego świata. Jednak to jego kolejna książka, „Radio Armageddon”, przyniosła mu szerszą popularność oraz nominację do prestiżowych Paszportów „Polityki”. Żulczyk to autor, który nie boi się łączyć różnych mediów – jego bestseller „Ślepnąc od świateł” stał się podstawą popularnego serialu HBO. Obecnie jego najnowsza powieść „Dawno temu w Warszawie” kontynuuje wątki z tego hitu, co z pewnością przyciągnie wielu miłośników literatury.

Tematyka spotkania - rozmowy o literaturze i ekranizacji

Podczas spotkania uczestnicy będą mieli szansę porozmawiać z autorem o jego twórczości oraz o tym, jak literatura przenika do świata filmu i telewizji. Jakub Żulczyk jest również współautorem scenariuszy do popularnych seriali, takich jak „Belfer” czy „Warszawianka”, oraz prowadzi podcast „Co ćpać po odwyku”. To wszystko sprawia, że jego doświadczenie w różnych dziedzinach sztuki czyni go niezwykle interesującym rozmówcą.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by spotkać się z Jakubem Żulczykiem i zanurzyć się w świat jego literackich inspiracji oraz ekranowych adaptacji. To wydarzenie z pewnością przyciągnie wielu pasjonatów literatury oraz fanów seriali, a także tych, którzy chcą poznać kulisy pracy pisarza.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


Wg inf z: MBP w Jastrzębiu-Zdroju