Fotograficzny maraton w Jastrzębiu-Zdroju z wyzwaniami tematycznymi
14 czerwca 2025 roku w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się wydarzenie skierowane do pasjonatów fotografii, podczas którego uczestnicy będą mieli za zadanie wykonać serię zdjęć inspirowanych miastem. Maraton składa się z trzech etapów, w ramach których uczestnicy otrzymają tematy do fotograficznej interpretacji. Prace muszą powstać w dniu wydarzenia, a ich ocena zostanie przeprowadzona przez niezależne jury.
Data i miejsce
Wydarzenie rozpocznie się 14 czerwca 2025 roku o godzinie 9:00 i będzie miało miejsce w Domu Zdrojowym przy ulicy Witczaka 5 w Jastrzębiu-Zdroju.
Organizacja i udział
Organizatorem maratonu jest Stowarzyszenie Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona, dlatego uczestnicy zobowiązani są do wcześniejszego zgłoszenia chęci udziału. W maratonie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie oraz młodzież powyżej 14 roku życia posiadająca zgodę opiekunów.
Przebieg maratonu
- Uczestnicy w dniu maratonu zgłaszają się osobiście z dokumentem tożsamości, otrzymując numer startowy.
- Fotografie muszą być wykonane wyłącznie aparatem cyfrowym i przesłane organizatorowi podczas trwania wydarzenia.
- Tematy fotograficzne zostaną ujawnione etapami, a uczestnicy mają wykonać trzy zdjęcia zgodnie z podaną kolejnością.
- Zdjęcia nie mogą być poddawane obróbce poza funkcjami aparatu fotograficznego.
- Prace oceniane będą pod kątem zgodności z tematami, oryginalności i jakości artystycznej.
Nagrody i ocena
Najlepsze trzy serie zdjęć zostaną nagrodzone sprzętem fotograficznym oraz akcesoriami, a dodatkowo organizator przewiduje wyróżnienia. Oceny dokona jury składające się z ekspertów fotografii, którzy będą oceniać prace anonimowo, w oparciu o walory estetyczne i pomysłowość.
Autor: info_wydarzenia