Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą przejęli ponad 662 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Trefny towar ukrywany był w wynajmowanym pomieszczeniu na ulicy Granicznej. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego wstępnie oszacowano na przeszło 720 tys. złotych.

Na terenie Jastrzębia-Zdroju w wynajmowanym pomieszczeniu na ulicy Granicznej policjanci zabezpieczyli ponad 662 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wśród tych przedmiotów znalazły się głównie podrabiane papierosy znanych światowych marek. Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby blisko 720 tys. złotych tytułem niezapłaconych podatków. Warto wiedzieć, że każdy, kto decyduje się na nabycie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie wyrobów akcyzowych, nieposiadających znaków akcyzy, popełnia przestępstwo lub wykroczenie skarbowe. Grozi za to kara grzywny lub nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat. O wysokości kary każdorazowo decyduje sąd.

  • Zdjęcie kolorowe, przedstawiające zabezpieczony towar.
  • Zdjęcie kolorowe, przedstawiające papierosy bez akcyzy.
  • Zdjęcie kolorowe, przedstawiające "lewe" papierosy.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.