Jeszcze kilka lat temu frankowicze nie mieli praktycznie żadnych możliwości radzenia sobie z niekorzystnym kredytem podpisanym w pierwszej dekadzie XXI wieku. Sytuacja ta ulega obecnie dynamicznym zmianom i sprawia, że kredyt we frankach pozew może przynieść korzystne rozwiązanie w tej kwestii. Sądy coraz częściej decydują się stanąć po stronie pokrzywdzonych klientów. W jaki sposób możemy unieważnić lub odwalutować niekorzystny dla nas kredyt we frankach?

Jakie możliwości prawne mają frankowicze?

Od kilku lat kwestia frankowiczów była sporym problemem dla rządzących, którzy planowali ustawę regulującą tą kwestię. Mimo upływu czasu, ustawa wciąż pozostaje w fazie planowania i nic nie wskazuje na to, aby ta sytuacja miała się zmienić. Szczególnie, że z pomocą przychodzi nam przychylne orzecznictwo sądowe, z pomocą którego, frankowicze mogą w końcu walczyć o swoje prawa.

Jakie działania obejmuje prawna pomoc dla frankowiczów? Radcy prawni występuje zwykle o odwalutowanie kredytu, co jest najkorzystniejszym obecnie rozwiązaniem. W zdecydowanej większości przypadków nie jest możliwe unieważnienie umowy kredytowej we frankach. Trudnym ro zrealizowania i niekorzystnym wariantem byłoby także doprowadzenie do spłaty zobowiązania zgodnie z kursem franka z dnia zawarcia umowy. W związku z tym, odfrankowanie to obecnie najlepsze rozwiązanie oferowane przez specjalistyczną pomoc frankowiczom.

Czym dokładnie jest odwalutowanie kredytu?

Aktualnie obowiązujące orzecznictwo sądowe pozwala na odwalutowanie kredytu we frankach szwajcarskich. W takiej sytuacji jest ono uznawane za zwykły kredyt złotówkowy. W ten sposób, umowa kredytowa ulega diametralnym zmianom. W pierwszej dekadzie XXI wieku, taka umowa byłaby niekorzystana w zestawieniu do kredytu we frankach. Jednak po roku 2011, kredytobiorca mógłby liczyć nawet na kilkukrotnie niższe raty swojego zobowiązania.

Spłata przy niekorzystnej indeksacji kursowej generowała spore nadwyżki. Po przekształceniu na kredyt złotówkowy może się okazać, że w myśl nowych warunków, kredyt został już spłacony, a klientom przysługuje zwrot nadpłaty. O odwalutowanie kredytu mogą walczyć także osoby, które już spłaciły swoje zobowiązanie. Ma to na celu odzyskanie straconych pieniędzy. Kredyt we frankach pozew pozwala obecnie na efektywne egzekwowanie żądań klienta wobec banku. Biorąc pod uwagę, że coraz więcej osób decyduje się na pozew sądowy, banki znajdują się w coraz trudniejszym położeniu i muszą liczyć się z dużym ryzykiem poważnych strat.

W jaki sposób złożyć pozew do sądu przeciwko bankowi?

Dochodzenie swoich praw przed sądem wciąż nie jest zadaniem prostym i wymaga dużej wiedzy z zakresu finansów i bankowości. W związku z tym, warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanych radców prawnych, którzy od lat zajmują się tym zagadnieniem. Biorąc pod uwagę, że kolejne frankowicze wyroki stają po stronie pokrzywdzonych klientów, warto rozważyć poświęcenie swojego czasu na rzecz sądowych rozpraw. Szczególnie, ze pomoc frankowiczom, udzielana przez uznane kancelarie, pozwala na dużo szybsze uzyskanie oczekiwanych rezultatów.

Przy wyborze odpowiedniej kancelarii możemy kierować się opiniami innych klientów. Godną zaufania marką jest Rachelski & Wspólnicy. Kancelaria prowadziła wiele spraw frankowiczów prowadząc do szczęśliwego zakończenia. Warto wspomnieć, że niedawno zapadł pozytywny wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który pozwoli wieli frankowiczom na skuteczne dochodzenie swoich spraw przed sądem. Dotyczy to wszystkich osób, które poniosły straty z tytułu kredytu we frankach.

Co zrobić z niekorzystną umową kredytową we frankach?